Asus slaví 10 let značky RoG a představuje nové produkty

Asus slaví 10 let značky RoG a představuje nové produkty
, , aktualita
Herní značka Republic of Gamers již dosáhla svého desetiletého výročí a její konec se rozhodně neplánuje. Asus naopak rozšiřuje svou nabídku produktů RoG o nová herní PC, periferie, monitor, dokovací stanici nebo základní desku.reklama
Asus na CES přicestoval se širokou nabídkou herních základních desek, monitorů, desktopů, notebooků a herního příslušenství Republic of Gamers (ROG). Mezi novinkami byla dokonce i deska 970 Pro Gaming/Aura, která je založena na obstarožní čipové sadě AMD 970 + SB950, ale jako vůbec první získala certifikaci NVIDIA SLI. My se ale podíváme také na herní monitory, desktop, dokovací stanici a klávesnici.

Jako první se tedy ukazuje ROG Swift PG348Q, který se bude snažit ještě zvýšit podíl firmy Asus na trhu s herními monitory. Na tom prý firma v minulém roce získala slušných 40 procent. PG348Q je velký monitor s 34" úhlopříčkou a zakřiveným panelem typu IPS s rozlišením Quad HD (3440 x 1440). Má tedy poměr stran 21:9. Tento monitor také dosahuje až 100Hz obnovovací frekvence a je kompatibilní s NVIDIA G-Sync pro zajištění plynulého zobrazení bez sekání a roztrhaného obrazu. Přímo při hraní si budeme moci přepínat mezi 60 a 100 Hz (Turbo Key). Funkce Asus GamePlus zase nabídne OSD zaměřovače, vestavěný časovač a počítadlo FPS. ASUS GameVisual pak zase zahrnuje šest obrazových režimů a nakonec můžeme zmínit stereo reproduktory.

Herní desktop ROG GT51 je další novinka, která již získala ocenění 2016 CES Innovation Award (kategorie počítačových her a virtuální reality). Počítač je založen na procesoru Intel Core i7-6700K a grafických kartách NVIDIA GeForce GTX TITAN X v SLI, díky čemuž tu bude dostatek výkonu i pro hraní na třech monitorech v rozlišení 4K. ROG Turbo Gear nabídne možnost snadného přetaktování (otázka je čeho) a software ASUS Aegis II nám umožní monitorovat běh počítače. Dále tu je USB 3.1 na předním panelu a jako bonus dostaneme náramek ROG Band, který umožní počítač na dálku přetaktovat nebo aktivovat jistý Shadow Drive, což je skryté místo na disku pro tajnůstkáře. Počítač je chlazen vzduchem a dle tiskové zprávy má prý ATX skříň "s povrchem z titanu a mědi". Samozřejmě jde pouze o barvu.

Externí grafická dokovací stanice ROG XG2 je určena pro vybrané notebooky Asus a jde o skříň se zajímavým designem využívající červené podsvícení, která může nést desktopovou grafickou kartu s čipem GeForce nebo Radeon. Můžeme k ní notebook připojit nebo od ní odpojit bez nutnosti restartu systému a také jej můžeme prostřednictvím ní nabíjet. Dle zprávy je tu jistý "kruhový design", který umožní využít sílu desktopové grafiky, ale osobně si netroufám říci, co tím měl autor na mysli. Anglická verze mluví pouze o "custom interface" čili o speciálním rozhraní a neoficiální informace tvrdí, že jsou využity pouze čtyři linky PCI Express 3.0 přes dva USB konektory typu C. Právě ty umožňují i napájet připojené zařízení až 100 W energie, takže i nabíjení notebooku by bylo možné, stejně jako libovolné zapojování a odpojování. S plným využití desktopových karet to ale bude problematické, alespoň ve spojení s těmi výkonnými.

Základní desku ROG Maximus VIII Formula jsme zmínili již dříve, a tak jen pár slov k ASUS 970 Pro Gaming/Aura. Tato výše zmíněná deska pro procesory AMD FX má mít tedy jako první model svého druhu certifikaci SLI a vedle toho funkci Aura RGB LED, čili barevné podsvícení. Vybavena je gigabitovým ethernetem od Intelu s ASUS LANGuard a GameFirst a pak má "speciální výstup pro vodní pumpu", což je nejspíše jen druhý napájecí konektor s +12 V běžně používaný ventilátory, který najdeme u procesorového socketu. Najdeme tu ale také dva porty USB 3.0 a M.2 s podporou NVMe.

Monitory ASUS MG budou na trhu doplněny o dva nové s 28" a 24" panely, a to s rozlišením Ultra HD. Bude to konkrétně MG28UQ s 1ms odezvou a nejspíše panelem TN a MG24UQ má už panel IPS a široké pozorovací úhly. Podporována je funkce VESA Adaptive-Sync, a tedy i AMD FreeSync.

Mechanická herní klávesnice ROG Claymore s hliníkovým tělem je vybavena oddělitelnou numerickou částí, která tak bude pracovat i samostatně. K dispozici jsou tlačítka Cherry MX RGB ve verzi Red, Blue, Brown a Black, programovatelné klávesy a N-key rollover, díky němuž nemusíme řešit počet stisknutých kláves, které ROG Claymore dokáže najednou zaznamenat. Klávesnice také umí spolupracovat se základními deskami Asus a ovládat rychlost ventilátorů, spouštět počítač, taktovat CPU a paměti nebo vstoupit do BIOSu.

Nakonec zmíníme bezdrátovou herní myš ROG Spatha s laserovým senzorem (8200 dpi), která je určena především pro hry MMO. Její tělo je vyrobeno z hořčíkové slitiny, má 12 programovatelných tlačítek se spínači Omron, mezi něž patří šest určených pro palec. U hlavních tlačítek si budeme moci nastavit sílu odporu při stisku. Vedle bezdrátového rozhraní můžeme využít také kabel a nastavit si prý dotazovací frekvenci až 2000 Hz (běžně to bývá 1000 Hz).

Zdroj: TZ Asus
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře