www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asus slaví a vy můžete vyhrát počítač

Asus slaví a vy můžete vyhrát počítač
, , aktualita
Společnost Asus se dnes pochlubila, že se jí podařilo dodat na trh již 500 milionů základních desek a při této příležitosti spustila soutěž. V jejím rámci budete moci vyhrát routery nebo i hlavní cenu v podobě výkonného počítače.reklama
Asus byl založen v roce 1989, čili oněch 500 milionů kusů základních desek se mu podařilo na trh dodat během čtvrtstoletí. Firma byla založena v malém bytě na Tchaj-wanu (viz foto), kde na prvních produktech pracovali pouze čtyři inženýři a již v roce 1990 přišla se svou první masově vyráběnou deskou. Později si Asusu všiml sám velký Intel, který s ním navázal spolupráci a na konci devadesátých let začala být tato značka velmi známá i mezi širokou veřejností. To především díky rozmachu overclockingu v době Pentií, prvních Celeronů či procesorů AMD K6. Asus byl přitom jedním z výrobců desek, který se snažil pokusům o přetaktování vycházet vstříc a uváděl na trh modely desek v potřebnými možnostmi nastavení. Od té doby je Asus stálicí na trhu se základními deskami i jinými produkty, zatímco jeho někdejší hlavní rival Abit už je dávno mrtvý. Ovšem stále je tu dost jiných firem, které tvoří konkurenci, a to především Gigabyte, MSI nebo ASRock.

Ale zpět k soutěži. O té si můžete více přečíst na speciálních stránkách, kde se můžete také zaregistrovat. Soutěž byla spuštěna už 2. ledna, ovšem zastoupení se o ní z nějakého důvodu zmínilo až dnes. Nicméně čas máme až do 12. února a zapojit se může každý, kdo navštíví uvedené stránky a bude je sdílet na svém facebookovém profilu a také odpoví na několik kvízových otázek z historie společnosti.

Hlavní cenou je pak počítač postavený na základní desce Sabertooth Mark S a skříni ASUS TUF, přičemž každý týden můžete vyhrát dvoupásmový router RT-AC87U AC2400, mobilní LED projektor S1 či kompaktní počítač VivoPC VM40B.

Zdroj: TZ Asus
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek