www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Asus Strix GTX 980 Ti: o více než pětinu přetaktovaná

Asus Strix GTX 980 Ti: o více než pětinu přetaktovaná
, , aktualita
Asus si připravil výrazně přetaktovanou kartu s čipem GeForce GTX 980 Ti, která dostala označení Strix GTX 980 Ti. Krom vysokého výkonu se chlubí také nízkou hlučností, která může být i nulová.reklama
ASUS Strix GTX 980 Ti tedy bude jedna z nejvýkonnějších jednočipových grafických karet současnosti, a to díky tomu, že GPU GeForce GTX 980 Ti je ze základních frekvencí 1000 a 1076 MHz přetaktováno na 1291 až 1317 MHz, což je o cca 22 % více než turbo u referenční verze. Asus přitom slibuje o až 24 % vyšší výkon v moderních hrách jako Witcher 3 a mluví o účinném 12+2fázovém systému napájení s kvalitními komponentami.

Chladič DirectCU III je vybavený třemi ventilátory a množstvím tenčích i tlustších heatpipe (až 10 mm) a slibuje v porovnání s referenčním modelem o 30 % nižší teploty a dokonce třikrát tišší provoz. Kartu lze také provozovat se zastavenými ventilátory, a tedy pasivním chlazením, ale to samozřejmě platí pro provoz bez výrazné zátěže, kdy teplota čipu klesne pod určenou mez.

Vedle toho tu je také technologie Asus Auto-Extreme, která má pomocí plně automatizovaného výrobního procesu vyloučit chyby při výrobě, aby se zajistilo vždy stejných výsledků týkajících se výkonu i přetaktování. Auto-Extreme konkrétně zabraňuje tomu, aby na kartě byly zbytky tavidla a na nich se usazoval prach a docházelo k oxidaci. Zadní strana plošného spoje má být také dokonale hladká a celý výrobní proces má být šetrnější k životnímu prostředí a vyžaduje prý až o polovinu méně energie.

A jako obvykle tu máme také softwarový nástroj GPU Tweak II pro ladění výkonu s funkcí XSplit Gamecaster pro streamování videa z her. Karta se na český a slovenský trh dostane do konce července za cenu 22.490 Kč/ 819 euro s DPH.
  • Základní takt 1216 MHz v režimu Game
  • Zvýšený takt 1317 MHz v režimu OC
  • DirectCU III s trojicí ventilátorů s lopatkami ve tvaru křídla a režimem nulové hlučnosti (0 dB)
  • Technologie Auto-Extreme a komponenty Super Alloy Power II
  • GPU Tweak II s funkcí XSplit Gamecaster
  • 6 GB paměti GDDR5
  • Cena 22 490 Kč/ 819 euro s DPH

Zdroj: TZ Asus
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení
Microsoft dle aktuálních údajů v posledním půlroce značně pokročil v rozšiřování systému Windows 10. Z březnových 270 milionů instalací se postupně dostal až na dnešních 400 milionů. Znamená to, že W10 se rozšiřuje rychleji než kterýkoliv jeho předchůdce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu" Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu"
Společnost Google pro svou službu Translate připravila nový překladový systém GNMT, o němž říká, že výrazně sníží počet chyb. Google dokonce uvádí, že se úroveň překladu systému GNMT blíží tomu, čeho jsou schopni lidé.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře