www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asus Strix: nový herní headset, myš, podložka i klávesnice

Asus Strix: nový herní headset, myš, podložka i klávesnice
, , aktualita
Není to tak dávno, co Asus představil svou novou rodinu herních produktů Strix. Ta už zahrnuje grafické karty i sluchátka a nyní se do ní zařadily i produkty Strix DSP, Strix Claw, Strix Tactic Pro a Strix Glide Series.reklama
Jedná se tedy o herní headset Strix DSP s jistou audio stanicí, Strix Claw coby optická herní myš, mechanická herní klávesnice Strix Tactic Pro a nakonec Strix Glide Control a Glide Speed jako podložky pod myš. Slovo Strix si Asus mimochodem vypůjčil z řecké a římské mytologie, kde označuje bájnou sovu.

Herní headset Strix DSP využívá velké 60mm neodymové měniče uzavřené v šestihranných náušnících, které mají v nejširším místě 130 mm. Headset je vybaven také audio modulem, který slouží pro zpracování 7.1kanálového zvuku a jeho převod do virtuálního prostorového zvuku. Dále tu máme technologie Dolby Headphone a Dolby Pro Logic IIx, environmental-noise-cancellation (ENC) pro odstínění okolních ruchů, odpojitelný mikrofon a kompatibilita je zajištěna s PC a Mac (rozhraní USB) stejně jako s konzolí PlayStation 4 a jinými zařízeními, pro něž má headset připraven kombinovaný 3,5mm jack pro sluchátka i mikrofon.

Strix Claw je celkem obyčejně vypadající optická myš, jejíž tělo bude vhodné spíše pro praváky než leváky, a to především kvůli dvěma bočním tlačítkům. Jedná se o myš vybavenou senzorem PMW3310DH-AWQT s nastavitelným rozlišením až 5000 dpi, funkcí angle snapping, schopností sledovat pohyb o rychlosti až 3,32 m/s (130 IPS) a nechybí zde ani známé tlačítko sniper, které po dobu stisku sníží citlivost pro preciznější zaměření.

Tato myš má celkově osm tlačítek, z nichž však pouze tři můžeme naprogramovat, k čemuž poslouží software Strix a 64 kB vestavěné paměti. Alespoň že software zvládne i makra. Strix Claw se také chlubí kvalitními tlačítky Omron D2F-01F, pozlaceným USB konektorem, přičemž hmotnost myši je bez kabelu 110 gramů a kompatibilita je zajištěna s Microsoft Windows XP / Vista / 7 / 8.

Mechanická herní klávesnice Strix Tactic Pro už vypadá zajímavěji. Asus se rozhodl pro klasicku, tedy tlačítka Cherry MX s výběrem typů Black, Blue, Brown a Red. Máme tu deset speciálních plně programovatelných kláves M1 - M10 a dalších osm se dělí o místo s klávesami F. Pod mezerníkem jsou navíc tři další tlačítka, která lze naprogramovat pomocí příslušného softwaru, nebo i bez něj s využitím tlačítka Strix Tactic Pro. Asus si pro podsvícení kláves vybral oranžové LED, jež by měly být stejné nezávisle na použitých tlačítcích. Nakonec tu máme také NKRO (N-Key Rollover) přes USB, takže klávesnice my měla zaznamenat libovolný počet najednou stisknutých kláves, ovšem přepnout půjde i do režimu 6KRO.

Strix Glide Control a Strix Glide Speed jsou podložky, které můžeme využít třeba s myší Strix Claw. První model má povrch z těžké tkaniny, která je spíše měkká a bude vyžadovat myš s velkými teflony, aby po ní dobře klouzala. Druhá podložka má povrch spíše tvrdší, takže po ní budou myši klouzat velmi lehce a s minimálním odporem. Obě podložky mají rozměry 400 x 300 x 3 mm a váží 219 a 208 gramů.

Zdroj: TZ Asus
Nejpopulárnější myši
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik