www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Asus Strix R9 Fury: jeden z prvních nereferenčních modelů

Asus Strix R9 Fury: jeden z prvních nereferenčních modelů
, , aktualita
Společnost Asus zařadila do své nabídky grafickou kartu Strix R9 Fury, která tedy nepatří mezi refereční modely od společnosti AMD, ale o kartu s PCB i chladičem právě od Asusu. Co nám tedy nabídne?reklama
Karet AMD Radeon R9 Fury a Fury X byl přitom ještě donedávna na trhu nedostatek, kvůli čemuž byla i omezená (nebo spíše neexistující) nabídka nereferenčních modelů. Nyní už začínají proudit na trh i ty, takže situace s dostupností karet Fury se evidentně zlepšuje. Nyní tu máme konkrétně kartu Asus Strix R9 Fury, čili levnější ze zatím představených modelů, která je vybavena chladičem DirectCU III se třemi ventilátory, komponenty Super Alloy Power II slibujícími vysokou odolnost a výrobce také zmiňuje automatizovanou technologii výroby Asus Auto-Extreme, jež eliminuje lidský faktor a má zajistit pro výrobce levnější výrobu a pro nás zase vyšší kvalitu. Zadní strana tištěných spojů je také zcela hladká, díky čemuž na ní nebude tak moc ulpívat prach a ten, co se zachytí bude eventuelně snadné setřít.

Chlazení DirectCU III je vybaveno dvěma tlustými 10mm heatpipe a pak také dalšími tenčími. I díky tomu slibuje až o 30 % nižší teploty v zátěži oproti referenčnímu chladiči, díky čemuž se můžeme pokusit i o vyšší přetaktování. V klidovém režimu se mohou také ventilátory zcela zastavit, díky čemuž je chlazení zcela tiché.

Dále můžeme zmínit 12fázové napájení karty, zatímco referenční karty mají jen 8fázové a o vyšší takty se můžeme pokusit s pomocí utility GPU Tweak II s funkcí XSplit Gamecaster pro streamování živého videa z her (licence na 1 rok) a také tu je Gaming Booster. Tato funkce automaticky ukončí nepotřebné procesy, které mohou užírat výkon, aby byly pro hraní k dispozici veškeré hardwarové prostředky.

Nová Asus STRIX-R9FURY-DC3-4G-GAMING je přetaktovaná už od výroby, ale jen velice mírně. Však referenční R9 Fury pracují na 1000 MHz a zde je maximum jen 1020 MHz v režimu OC a s taktem pamětí HBM dle očekávání nebylo uděláno nic. Cena karty v České republice a na Slovensku je 17.290 Kč, resp. 624,90 eur s DPH.

Zdroj: TZ Asus

Asus STRIX-R9FURY-DC3-4G-GAMING
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře