www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Asus Swift PG278Q: herní monitor s vysokým rozlišením

Asus Swift PG278Q: herní monitor s vysokým rozlišením
, , aktualita
Když se řekne herní monitor, ve většině případů jde o panel TN s rozlišením Full HD, které umožní hrát moderní hry v nativním rozlišení monitoru i bez toho nejsilnějšího hardwaru. Asus Swift PG278Q však nabídne rozlišení WQHD a k tomu i G-Sync.reklama
Herní monitor Asus Swift PG278Q je založen na 27" obrazovce, která je nejspíše stejně jako u ostatních podobných modelů typu TN, neboť tato technologie má výhodu ve své rychlosti. Díky ní monitor nabídne odezvu 1 ms a k tomu také obnovovací frekvenci až 144 Hz. Tu umí s výstupem grafické karty synchronizovat díky podpoře technologie NVIDIA G-Sync, která tedy samozřejmě funguje pouze s kartami GeForce. Rozlišení je rovno čtyřnásobku HD (720p), takže jde o 2560 x 1440 bodů a hustotu pixelů 109 ppi.

Asus zde nabízí také přídavné funkce, jako je GamePlus hotkey, který nabídne čtyři různé zaměřovací kříže a také funkci stopek, které můžeme využít třeba při odpočtu respawnu nepřátel. V OSD menu se budeme pohybovat pomocí malého pětisměrného ovladače ve stylu joysticku.

Výbava monitoru také zahrnuje hub se dvěma porty USB 3.0, konektor pro headset, podporu VESA držáků a rozhraní DisplayPort 1.2. Nakonec Asus prozradil, že jeho novinka má být na evropských trzích již k dispozici. To platí i pro české obchody, kde se cena pohybuje bezi 19 a 20 tisíci korun s daní.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik