Asus TUF Sabertooth Z170S se zimní kamufláží

Asus TUF Sabertooth Z170S se zimní kamufláží
, , aktualita
Asus ukázal světu novou základní desku s označením TUF Sabertooth Z170S, která je postavena na PCB se zimní kamufláží. Právě design základních desek vidí jejich výrobci jako stále důležitější a tento model je jednou z reakcí.reklama
Asus TUF Sabertooth Z170S je deska formátu ATX vybavená paticí LGA 1151 určenou pro procesory Skylake. Vybavena je do bíla laděnými chladiči a zadní porty mají kolem sebe plastový kryt. Všimnout si můžeme také malých chladičů s výstupky, jež jsou nejspíše na cívkách posázeny kolem patice a dle nich můžeme určit, že deska je vybavena 12fázovým napájením procesoru.

Dále má k dispozici čtyři sloty pro DDR4 DIMM s kapacitou až 64 GB a pak celkem třemi sloty PCI Express 3.0 x16. Asus ještě nemá hotovou webovou prezentaci se specifikacemi, a tak je otázka, zda je na procesor napojen pouze první z nich, nebo první dva, které by se tak uměly podělit o 16 linek. Z fotografií můžeme vyčíst pouze to, že dva sloty PCI Express x16 dole mají osazené vodiče pouze pro 8 linek. Ten zcela vespod ale bude jako obvykle pouze x4 a napojený na čipovou sadu.

TUF Sabertooth Z170S využívá firemní technologie ICe, Thermal Radar 2 a TUF Detective 2, jež mají zajistit lepší možnosti chlazení a jeho správu. Asus také slibuje odolné komponenty, což podporuje stanovenou pětiletou zárukou. Nezapomíná ani na moderní výbavu, takže tu máme rozhraní USB 3.1 s konektorem A i C (až 10 Gb/s) a hned pod chladičem čipové sady je také jeden slot M.2. Všechny zadní porty a konektory jsou opatřeny ESD Guards, které je chrání před elektrostatickými výboji.

Deska bude vyslána na trh ještě v tomto měsíci a bude stát kolem 5900 Kč.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek