Asus TUF Sabertooth Z97 Mark S: obrněná deska

Asus TUF Sabertooth Z97 Mark S: obrněná deska
, , aktualita
Asus si připravil novou základní desku patřící do série TUF - The Ultimate Force. Ani tomuto modelu tedy nechybí Thermal Armor, čili oplátování, které má v tomto případě zimní kamufláž. A co dál?reklama
Asus TUF Sabertooth Z97 Mark S je základní deska formátu ATX založená na čipové sadě Intel Z97, takže je určena pro procesory do socketu LGA 1150. A že patří do série TUF, vybavena je všemi příslušnými vymoženostmi, mezi něž patří "brnění" Thermal Armor s ventilátorkem, které má pomoci k dobrému chlazení jednotlivých komponent. Pak tu je Thermal Radar 2 starající se o řízení ventilátorů, čip TUF ICe monitorující teploty systému, zadní plát TUF Fortifier pro zpevněnění desky, prachové kryty konektorů TUF Dust Defenders a nakonec TUF Components, čili kvalitní kondenzátory, cívky, MOSFETy, atp. Napájení procesoru je 8+2fázové.

Deska Sabertooth Z97 Mark S se poprvé objevila již na letošním Computexu, kam přišla jako koncept s označením Sabranco. Jedná se o první bílou desku série TUF a je zřejmé, že její horní plastová nástavba s ventilátorkem je spíše designový než ryze účelný prvek. Asus se dokonce uchýlil k použití dvou čínských znaků umístěných na zadním podpůrném plechu. Ty mají znamenat slovní spojení "tiger spirit". Tato série desek je také limitovaná a každý model tak ponese své číslo.

Deska je vybavena čtyřmi sloty DIMM pro až 32 GB DDR3-1866 MHz, pro rozšíření poslouží celkem tři sloty PCI Express x16, z nichž dva jsou typu 3.0 a jeden 2.0 se čtyřmi linkami. Podporovány tak jsou AMD CrossFireX a NVIDIA SLI.

Dále tu máme jedno rozhraní SATA Express plus šest dalších SATA 6 Gbps. Nenajdeme tu však slot pro karty M.2, a to nejspíše proto, že by jej bylo nutné schovat pod brnění desky. O připojení k Ethernetu se postará kontroler Intel I218-V a druhý port bude řízen kontrolerem Realtek 8111GR (oba samozřejmě gigabitové). Nabídka rozhraní USB 2.0 a 3.0 je vyrovaná. V obou případech mámě čtyři na zadním panelu a další čtyři na headerech.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář