Asus ukázal desky TUF Sabertooth Z97 a Gryphon Z97

Asus ukázal desky TUF Sabertooth Z97 a Gryphon Z97
, , aktualita
Výrobci právě začali hromadně představovat své nejnovější základní desky vybavené devátou sérií čipových sad Intel. Patří mezi ně i Asus se svými TUF Sabertooth Z97 a Gryphon Z97, které slibují slušnou výbavu.reklama
Asus odhalil dvě základní desky pro nové procesory Intel "Haswell Refresh", které jsou postaveny na čipové sadě Intel Z97 Express. Jde o modely TUF Sabertooth Z97 Mark 1, Sabertooth Z97 Mark 2, Gryphon Z97 a Gryphon Z97 Armor Edition, čili dva modely od každé desky. Deska Sabertooth Z97 Mark 1 má také jako jediná z celé čtveřice nabídnout nové rozhraní SATA Express s propustností 10 Gbps.
TUF Sabertooth Z97 Mark 1


Desky se od sebe liší především v tom, že Sabertooth jsou formátu ATX a Gryphon jsou menší, čili Micro ATX. Všechny ale patří mezi desky TUF, čili slibují vysokou výdrž, což se snaží ukázat i svými barvami a kamuflážovým designem. Krom toho tu je systém ICe cooling řízený vlastním procesorem pro ovládání ventilátorů a monitorování teplot, Thermal Radar 2 pro grafické karty Asus a skříňové ventilátory, Dust Diverter pro vyfukování prachu pomocí otočení otáček ventilátorů a VGA Fan Control pro ovládání ventilátorů grafických karet.
TUF Sabertooth Z97 Mark 2


TUF Sabertooth Z97 Mark 1 a Gryphon Z97 Armor Edition dále mají TUF Fortifier, jenž má změnit zadní desku (že by tray?) v jeden velký chladič, který poslouží k odvodu tepla od regulátorů napětí, což má pomoci ke snížení jejich teplot až o 7 °C. Nicméně moderní základní desky pro socket LGA 1150 nemívají problémy s přehřívaním komponentů pro napájení, což je vidět už jen z toho, jak se postupnem času jejich pasivní chladiče zmenšují. A nakonec nemůže chybět Thermal Armor, který u zmíněných dvou modelů poslouží k odvodu tepla od povrchu desky pomocí speciálního plastového kabátku.
TUF Gryphon Z97


Nakonec Asus mluví o sedmi tisících hodinách testování s více než 1000 různými komponentami, aby se ověřila kompatibilita. Na tyto desky pak poskytuje pětiletou záruku.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti
Už dříve se objevily informace o chystané kartě NVIDIA GeForce GTX 1050, přičemž dnes už se můžeme podívat na očekávané specifikace také lepší verze s označením GTX 1050 Ti. Co nám tyto modely s TDP pod 75 W nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu
Pokud existuje nějaká oblast spojená s PC trhem, kterou v nejbližších letech čeká prudký a stabilní růst, jsou to SSD. A zvláště ta, která jsou určena pro rozhraní PCI Express, jichž je na trhu naštěstí stále více. Co je tedy dle odhadů čeká do roku 2020?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Australané varováni před vyděračskými USB flash disky Australané varováni před vyděračskými USB flash disky
Australská policie vydala varování před USB flash disky, které už řada lidí našla ve své poštovní schránce. Obsahují totiž tzv. vyděračský malware (ransomware), který zašifruje data na disku počítače a od majitele pak chce za rozšifrování zaplatit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
No Man’s Sky je skoro mrtvý a vývojáři mlčí No Man’s Sky je skoro mrtvý a vývojáři mlčí
Pokud bylo cílem vývojářů No Man’s Sky vytvořit hru, na kterou se co nejdříve zapomene, pak to vypadá, že byl splněn. Oni samotní ostatně na tuto hru již asi zapomněli také, neboť dělají mrtvé brouky.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář