www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Asus ukázal světově první IPS se 165 Hz

Asus ukázal světově první IPS se 165 Hz
, , aktualita
Asus ukázal svůj nový monitor ROG Swift PG279Q, který má dle informací serveru KitGuru nabídnout panel typu IPS, jenž dosáhne až 165Hz obnovovací frekvence. A co dalšího je o tomto monitoru známo?reklama
Monitor ROG Swift PG279Q od společnosti Asus je znám již několik týdnů, ale oficiálně byl prezentován na IFA Berlin teprve v tomto týdnu. Dříve se však mluvilo o tom, že využije panel IPS se 144Hz odezvou, ale KitGuru nyní mluví o tom, že jde o 165Hz odezvu, což by Asus nabídl jako vůbec první společnost na světě. KitGuru má tedy novější informace a dle jiného zdroje se dříve skutečně mluvilo o 144Hz frekvenci, ale Asus se rozhodl ji trošku navýšit.

ROG Swift PG279Q má dále podporovat synchronizaci G-Sync od společnosti NVIDIA, takže si jej pořídí spíše majitelé grafických karet GeForce. FreeSync od AMD v tomto případě podporován není, ale na trhu není snad žádný monitor, který by podporoval obě technologie naráz.

Dále můžeme očekávat rozlišení 2560 x 1440, široké pozorovací úhly (nejspíše 178 °), statický kontrast 1000:1, na IPS slušnou odezvu 4 ms (GtG), jas až 350 cd/m2 a gamut, s nímž monitor dokáže pokrýt prostor sRGB.

Asus by měl vypustit tuto novinku na trh pravděpodobně v říjnu, ovšem o ceně už nevíme nic. Jisté je jedině to, že nebude nízká.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře