Asus umožní přetaktování na H97, H87, H85 a H81

Asus umožní přetaktování na H97, H87, H85 a H81
, , aktualita
Je známá věc, že základní desky pro procesory Intel umožňují přetaktování, ale jde o čipové sady Z, čili Z97 nebo Z87. Nyní však Asus oznámil, že přetaktování umožní také na nižších řadách H97, H87, B85 a H81.reklama
Asus si tedy na dnešek přichystal oznámení, že jeho základní desky s čipovými sadami Intel H97, H87, B85 a H81 umožní přetaktování vybraných procesorů. Konkrétně jde o nové výroční Pentium, tedy ntel Pentium Anniversary Edition G3258 a dále samozřejmě i o procesory Haswell a Haswell Refresh patřící do rodiny K. Tyto procesory mají odemčený násobič, a tak je jejich přetaktování technicky velmi snadné.

Asus se tedy snaží zatraktivnit své základní desky, ale myslí i na uživatele, kteří již jeden z modelů vybavených jednou z uvedených čipových sad vlastní. Je však jasné, že ti budou pro využití této možnosti muset něco udělat, a tím bude aktualizace BIOSu desky na nejnovější verzi, kterou jako obvykle najdou na stránkách výrobce.

Firma také zdůrazňuje, že přetaktovat bude možné procesory Pentium G3258, Core i7 4770K, Core i5 4670K, Core i7-4790K a i5-4690K a u případných dalších modelů Intel z rodiny K nelze tuto funkci zaručit. Tyto desky také dokáží upravit pouze "CPU Ratio" čili násobič, takže nějaké nastavení základní 100MHz frekvence či jiné pokročilé možnosti přetaktování zůstanou vyhrazeny pro sady Z87 a Z97. A nakonec Asus upozorňuje i na to, že pokud se tato možnost Intelu nebude líbit a ten nějakým způsobem (SW, FW) přetaktování procesorů na deskách s čipsety H zamezí, budeme mít smůlu.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení
Microsoft dle aktuálních údajů v posledním půlroce značně pokročil v rozšiřování systému Windows 10. Z březnových 270 milionů instalací se postupně dostal až na dnešních 400 milionů. Znamená to, že W10 se rozšiřuje rychleji než kterýkoliv jeho předchůdce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře