www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Asus USB 3.1 UPD: 10Gb USB typ C a 100 W na předním panelu

Asus USB 3.1 UPD: 10Gb USB typ C a 100 W na předním panelu
, , aktualita
Společnost Asus si připravila rešení pro uživatele, kteří si chtějí svou počítačovou sestavu obohatit o rozhraní USB 3.1 s propustností 10 Gb/s a vhod přijde také možnost napájení, a to s až 100 W energie.reklama
Asus USB 3.1 UPD Panel upgrade kit tak obsahuje dva konektory USB 3.1 typu C (oboustranný), přičemž jeden z nich je schopen připojené zařízení napájet až 100 W energie. Lze tak na ně napojit třeba notebook a ten z panelu dobíjet.

Tento kit ale potřebuje moderní základní desku s čipovou sadou Intel Z170 a rozhraním SATA Express (16 Gb/s). Právě toto rozhraní totiž nabídne potřebnou propustnost pro dva rychlé USB 3.1, ovšem kit se dá použít i jinak. V pouzdru pro 5,25" šachtu je totiž ve skutečnosti uložena krátká karta pro rozhraní PCI Express 3.0 x1, které však nabídne pouze 8 Gb/s a pokud využijeme starší desku, ta bude mít na kratších slotech PCI Express pouze rozhraní 2.0, a tedy i poloviční propustnost. Asi není žádný důvod, proč by se tento kit nedal využít i na starších deskách s první verzí SATA Express nebo s PCI Express 2.0, ale v takovém případě nemá jeho koupě smysl, neboť pak nemůžeme dosáhnout propustnosti rozhraní USB 3.1 (10 Gb/s).

Karta je založena na kontroleru ASMedia ASM1142, který je schopen pracovat s rozhraními PCIe 2.0 x2 nebo PCIe 3.0 x1, což tedy také, že maximální propustnosti rozhraní USB 3.1 v tomto případě dosáhnout ani nelze. K zapojení panel potřebuje už jen dodávaný propojovací kabel SATA Express. Ze napájecího zdroje počítače pak ke kartě připojíme dva konektory Peripheral Power (MOLEX), jež dodají potřebných 100 W energie. Tuto funkci má USB 3.1 UPD Panel nabídnout jako vůbec první zařízení svého druhu.

Asus USB 3.1 UPD Panel má již brzy přijít na trh, ovšem cenu nám výrobce zatím neprozradil.

Zdroj: TZ Asus
Nejpopulárnější skříně
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  2 komentáře
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů