www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

ASUS uvádí limitovanou edici Echelon GTX 950

ASUS uvádí limitovanou edici Echelon GTX 950
, , aktualita
Pokud se spokojíte s hraním v rozlišení Full HD a nevyžadujete nejvyšší detaily, může vám dobře posloužit GPU úrovně GeForce GTX 950. Tento čip má i nová přetaktovaná karta Echelon GTX 950 s arktickým maskováním.reklama
Limitovaná edice grafické karty Asus Echelon GTX 950 slibuje, že oproti referenčnímu modelu dosáhne o 10 procent vyššího výkonu, což si výrobce potvrdil v testu 3DMark 11 Extreme. Zajištěno je to přetaktováním GPU NVIDIA GeForce GTX 950 na frekvenci až 1355 MHz, které chlazeno pomocí řešení DirectCU II se dvěma velkými ventilátory. Díky němu má karta běžet i s přetaktovaným GPU při nižších teplotách než referenční modely. Pomocí nástroje GPU Tweak II se pak můžeme pokusit vyhnat takt GPU ještě výše a součástí nabídky je také 14denní licence softwaru XSplit Gamecaster ke streamování nebo nahrávání obrazu.

Asus se rozhodl, že kryt chladiče této karty bude laděn do arktického maskáče, takže jde především o bílou barvu s šedými detaily. Chladič využívá dvě teplovodivé trubice a vzhledem k tomu, že jde o typ DirectCU II, pak ty jsou na konci zploštělé a přímo se dotýkají GPU.

Firma se také chlbuí výrobním procesem Auto-Extreme, který je zcela automatický a slibuje, že všechny vyrobené modely jsou naprosto stejné. Asus si navíc díky tomu šetří i náklady na energii, a to snížením spotřeby při výrobě karty na polovinu. Napájecí oblast karty využívá odolné komponenty TUF, a to kondenzátory s dlouhou životností a silné cívky. Tyto karty tak mají za sebou náročné testy zahoření, kdy musí pracovat při okolní teplotě až 55 °C po dobu dvou dní, a to při vlhkosti až 90 procent.

Karta Asus Echelon GTX 950 se v ČR a SR prodává za 5199 Kč, resp. 192,90 eur s DPH.


ASUS Echelon GTX 950 (ECHELON-GTX950-O2G)
Grafické jádro
NVIDIA GeForce GTX 950
Standard sběrnice
PCI Express 3.0
OpenGL
OpenGL 4.5
Grafická paměť
2 GB GDDR5
Zvýšený takt GPU
Režim přetaktování: 1 355 MHz

Režim Hra: 1 329 MHz

Základní takt GPU
Režim přetaktování: 1 165 MHz

Režim Hra: 1 140 MHz

Jádra CUDA
768
Takt paměti
6 610 MHz
Rozhraní paměti
128bitové
Maximální rozlišení přes digitální výstup
4096 × 2160 px
Výstup DVI
1× nativní DVI-I

1× nativní DVI-D

Výstup HDMI
1× nativní HDMI 2.0
HDCP kompatibilní
Ano
DisplayPort
1× nativní DisplayPort 1.2
Přibalený software
ASUS GPU Tweak II a ovladač
Rozměry
22 × 12,5 × 3,9 cm


Zdroj: TZ Asus

Asus ECHELON-GTX950-O2G WHITE
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek