www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Asus uvádí nový a lepší VivoStick TS10

Asus uvádí nový a lepší VivoStick TS10
, , aktualita
Nabídka počítačů ve tvaru USB flash disku se rozrůstá o nový model Asus VivoStick TS10, který přichází vybaven procesorem Atom a také až 32 GB paměti pro data. Co dalšího nabídne tento minipočítač?reklama
Asus VivoStiock TS10 patří mezi vůbec nejmenší osobní počítače s procesorem x86, které lze považovat za stolní. Potřebuje totiž ke svému provozu zobrazovací zařízení s rozhraním HDMI a také zdroj napájení, neboť sám není vybaven žádnou baterií. Stačí tak televizor, monitor nebo projektor a máme ihned k dispozici počítač se systémem Windows 10. Pro jeho ovládání si ale pochopitelně ještě musíme připravit nějaké vstupní periferie.

Nový VivoStick TS10 má oblé tělo s černým zbarvením, jež má na jedné straně kryt konektoru HDMI a na druhou budeme moci tento kryt nejspíše nacvaknout, abychom jej neztratili. Jako obvykle jej budeme moci přímo napojit do konektoru HDMI, ale k dispozici je také krátký prodlužovací kabel, jenž nám umožní dát VivoStick na příhodnější místo. Jak ukazují okolní fotografie, může to být zadní strana monitoru nebo jeho bok, což bude lepší s ohledem na přístupnost konektorů USB a audio.

Mezi fyzická rozhraní VivoStick TS10 patří krom napájecího Micro USB a nezbytného HDMI také port USB 3.0, USB 2.0 a audio pro headset. Vedle toho tu máme ještě rozhraní Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 4.1, což se bude hodit především pro připojení k síti nebo pro využití bezdrátových periferií.

Uvnitř najdeme procesor Intel Atom se 2 GB paměti RAM, a to model x5-Z8350. Jedná se o zástupce Cherry Trail-T se čtyřmi jádry na 1,44 až 1,92 GHz a HD Graphics vycházející z 8. generace v procesorech Broadwell. SDP procesoru, čili taková typická spotřeba, jsou 2 W, což není mnoho, ale i tak je v tyčce zakomponován miniaturní ventilátor pro chlazení.

Rozměry celého počítače jsou 135 x 36 x 16,5 mm a jeho součástí je také očko pro zabezpečení lankem, firmwarové šifrování fTPM a také aplikace Asus HyStream pro streamování filmů a zobrazení fotografií v rozlišení Full HD ze smartphonů a jiných mobilních zařízení přímo na napojené obrazovce. VivoRemote zase umožní využít mobil pro ovládání VivoStick, což se bude hodit právě tehdy, když nebudou k dispozici vstupní periferie. Zařízení se v ČR a SR prodává za 3999 Kč, resp. 149 euro s DPH.


ASUS VivoStick TS10
Procesor
Intel Atom x5-Z8350
Operační systém
Windows 10
Úložiště
eMMC 32 GB
Bezdrátové připojení
802.11 a/b/g/n/ac,

Bluetooth 4.1

Rozhraní
1× HDMI

1× USB3.0

1× USB2.0

1× Micro USB (napájení)

1× Audio jack

Trusted platform module
ano (fTPM)
Napájení
9 V, 2 A, 18W adaptér
Rozměry
135 × 36 × 16,5 mm
Hmotnost
75 g


Zdroj: TZ Asus

ASUS TS10-B019D
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek