www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Asus uvádí OC GeForce GTX 950 bez přídavného napájení

Asus uvádí OC GeForce GTX 950 bez přídavného napájení
, , aktualita
Grafické karty s čipem NVIDIA GeForce GTX 950 jsou v aktuální generaci low-end, ovšem přesto potřebují dodatečné napájení pomocí 6pinového PCIe. Asus ale nabízí model bez tohoto konektoru, který je i tak přetaktovaný.reklama
NVIDIA GeForce GTX 950 má TDP 90 W, což je nad možnosti slotu PCI Express x16, aby ji zvládl pouze sám napájet bez pomoci dodatečného PCIe se šesti piny. Nová karta firmy Asus ale má mít TDP sníženo na 75 W, na což již má stačit samotný slot, a přitom jsou referenční takty 1024 až 1188 MHz zvýšeny na 1051 až maximálních 1228 MHz. A pak lze ještě poznamenat, že nová karta je barevně sladěna s vybranými základními deskami s čipovou sadou Intel Z170.

ASUS GeForce GTX 950 obsahuje stejně jako jiné modely s tímto označením osekané GPU GM206 se 768 CUDA jádry, 64 texturovacími jednotkami a 32 rasterovými jednotkami. Dále má ve výbavě 2 GB operační paměti GDDR5 na standardních 6,6 GHz se 128bitovým rozhraním.

Tato karta také přichází se dvěma profily, a to OC Mode a Gaming Mode. V obou případech jsou takty vyšší než referenční, přičemž Gaming Mode nastaví 1026 až 1190 MHz a OC Mode pak zmíněných 1051 až 1228 MHz. Otázka je, jak se Asusu podařilo udržet TDP tak nízko. Možná že si pro tuto kartu vybírá kvalitní čipy, které zvládnou nižší takt, nebo to snad umožní dodávaná GPU zcela běžně?

Každopádně jde o kartu s vysokou energetickou efektivitou, která jen ukazuje na vyspělost 28nm výrobního procesu. Ale ještě aby nebyl vyspělý, když je používán už tolik let. Na TDP 75 W je pozoruhodně velký také použitý chladič, který tedy evidentně využívá prostý hliníkový profil, ale dva velké ventilátory slibují nízkou hlučnost.

ASUS GeForce GTX 950 s TDP 75 W by se měla prodávat za 149 USD.

Zdroj: wccftech
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře