Asus uvádí výkonnou ROG Maximus VIII Extreme i GTX 980 Ti Matrix

Asus uvádí výkonnou ROG Maximus VIII Extreme i GTX 980 Ti Matrix
, , aktualita
Hned dva nové výkonné kusy hardwaru si pro dnešek připravila společnost Asus pod značkou Republic of Gamers. Jedná se o základní desku a grafickou kartu Maximus VIII Extreme/Assembly a Matrix GTX 980 Ti.reklama
Asus Maximus VIII Extreme/Assembly je tím nejlepším, co může tato firma pro procesory Intel Skylake nabídnout. Jde tedy pochopitelně o desku vybavenou čipsetem Z170, která je určena pro herní sestavy a přetaktování. Deska představuje nové zbarvení, přičemž výrobce mluví o Plasma Copper, která se přidává k dosavadní černé a červené, které u RoG dosud převládaly. Fotografie ale vydá za tisíc slov:

Z fotografie můžete také vyčíst, že tu máme dva podstatné kusy příslušenství, a to jednak přední panel SupremeFX Hi-Fi se sluchátkovým zesilovačem a pak tu je také karta ROG 10G Express nabízející ethernet s propustností 10 Gb/s (či 1 Gb/s nebo 100 Mb/s) a vybavená řešením od Aquantia a Tehuti Networks. Zda něco takového vůbec dokážeme využít, to už je na každém z nás.

Maximus VIII Extreme/Assembly zahrnuje stejně jako jiné moderní desky Asus tzv. 5-Way Optimization pro automatické ladění sestavy, Pro Clock pro jemné nastavení základní frekvence BClk, Extreme Engine Digi+ pro přesné napájení procesoru a T-Topology pro lepší přetaktování pamětí DDR4. Audio systém využívá DA převodník ESS ES9018K2M, jistý AD převodník od Cirrus Logic, dále dva operační zesilovače Texas Instruments LM4562, přičemž v samostatném modulu pro počítačovou skříň je zesilovač TPA6120A2. To slibuje zvuk v kvalitě až 32bit/384 kHz a schopnost vybudit až 600Ohmová sluchátka.

Tato deska má dále ve výbavě čtyři PCI Express 3.0 x16, ale pouze tři z nich budou napojeny na procesor a poslední si vezme na starost čipová sada. K té je připojen také jeden konektor M.2 (podporuje i U.2) s propustností 32 Gb/s a NVM Express. U takové desky nesmí chybět 10Gb/s rozhraní USB 3.1 na třech portech typu A a jednom typu C.

Grafické karty Asus ROG Matrix GTX 980 Ti jsou vybavovány těmi nejlepšími GPU GeForce GTX 980 Ti, k nimž se Asus dostane a dle tiskové zprávy. Oproti normálním kartám GTX 980 Ti jsou tyto totiž přetaktované a pro Matrix GTX 980 Ti se tak rezervuje jen nějakých 15 % GPU. Něco podobného ostatně využívá také firma Gigabyte (Gauntlet Sorting). Tyto karty jsou také vyráběny technologií Auto-Extreme, čili zcela automatickým procesem, díky němuž je zadní strana karty holá a hladká a Asus uvádí, že každá součástka je díky tomu umístěna precizně a výsledek je vždy kvalitní.

Oproti referenčním modelům tak Matrix má dosáhnout o 19 % vyššího výkonu. O to se zaslouží také chlazení DirectCU II slibující vysoký výkon a tichý provoz. Dále tu máme 14fázové napájení Super Alloy Power II s možností odemknout vyšší napětí využitelné pro přetaktování při chlazení tekutým dusíkem. Barevné LED pak při provozu ukazují aktuální úroveň zátěže.

Zdroj: TZ Asus
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti
Už dříve se objevily informace o chystané kartě NVIDIA GeForce GTX 1050, přičemž dnes už se můžeme podívat na očekávané specifikace také lepší verze s označením GTX 1050 Ti. Co nám tyto modely s TDP pod 75 W nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek