www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Asus VivoMini: nová levná miniPC přijdou v listopadu

Asus VivoMini: nová levná miniPC přijdou v listopadu
, , aktualita
Letos na podzim se dočkáme příchodu nových levných minipočítačů Asus VivoMini, jež budou založeny na procesorech Haswell a nabídnou alternativu pro klasické Intel NUC. Očekávat pak můžeme cenu od 149 USD.reklama
Svou úvodní cenou se tak Asus VivoMini zařadí mezi levné miniaturní počítače, jež můžeme považovat za moderní nástupce původních nettopů zkřížený s barebone. Ovšem s cenou to možná nebude tak jednoduché. Pro americké zákazníky by mělo platit oněch zmíněných 149 USD, ovšem mluvčí Asusu se prý měla zmínit, že ve Velké Británii bude VivoMini stát mezi 199 a 289 librami, což je velký nepoměr, však 149 USD není ani 100 liber. Uvidíme tedy, čeho se nakonec dočkáme.

Základní verze s nejnižší cenou ponese procesor Intel Celeron 2957U z generace Haswell a že půjde o barebone, tak nemůžeme očekávat plně funkční počítač. Pro zajištění jeho funkčnosti budeme muset přikoupit ještě paměti a nějaké úložné zařízení. Pro paměťové moduly jsou připraveny dva sloty SO-DIMM, jež pojmou až 16 GB. A podobně jako v případě Intel NUC tu pak máme jeden konektor mSATA a pak dva miniPCIe pro poloviční kartu a další v plné velikosti.

Model s procesorem Celeron následně doplní další, které nabídnou vyšší výkon procesorů Core i3-4030U a Core i5-4210U. Nabídka portů a rozhraní se skládá ze čtyř USB 3.0, čtečky karet SD, konektoru pro sluchátka s mikrofonem a pak tu jsou v plné velikosti HDMI, DisplayPort a nakonec Ethernet.

Celý počítač má rozměry 124 x 124 x 43 mm.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře