www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Asus VivoMini: nové tiché a úsporné minipočítače

Asus VivoMini: nové tiché a úsporné minipočítače
, , aktualita
Asus si připravil dva nové minipočítače řady VivoMini, a to modely UN62 a U42, přičemž každý přijde ve dvou variantách. Všechny jsou ale založeny na procesorech Intel 4. generace, čili aktuálních Haswell a slibují tichý provoz a nízkou spotřebu.reklama
Asus VivoMini UN62 a UN42 tedy mají rozměry 131 x 131 x 42 mm (cca 0,6 litru), takže jsou o něco větší než konkurenční modely Intel NUC. Díky tomu by se do nich mohlo vejít více hardwaru, a to především úložných zařízení, ale to není tento případ. Co se týče rozdílu mezi oběma hlavními modely, pak UN62 je vybaven procesorem s jádrem Intel HD Graphics 4400 s podporou rozlišení 4K/Ultra HD.

Jejich zpracování je jinak stejné, takže tu máme tmavou krabičku s vypínačem a kontrolkou na jedné straně, další je holá a ostatní dvě nesou porty, konektory a také je tu výdech chlazení. Vrchní panel s logem firmy, ač to z fotografií nevypadá, má na sobě soustředné kruhy, takže evidentně vychází ze série produktů Zen. U takovéhoto PC je také samozřejmost možnost montáže pomocí systému VESA.

Mezi rozhraní počítače patří krom kulatého napájecího konektoru pro 65W adaptér také výstup HDMI a Display Port, celkem čtyři USB 3.0 včetně dvou pro rychlé nabíjení mobilních zařízení, pak tu je ethernetový RJ-45, Wi-Fi 802.11ac s Bluetooth 4.0, 3,5mm konektor pro sluchátka s mikrofonem, otvor pro zámky Kensington a také čtečka karet 4 v 1 (SD/SDHC/SDXC/MMC).

Hardwarová výbava čítá procesor Celeron 2957U u obou modelů UN42 a pak tu máme buď Core i3-4030U nebo Core i5-4210U. Pouze jeden UN42 je dodáván jako hotový počítač se 2 GB DDR3-1600, 32GB mSATA SSD a Windows 8.1 s Bing, zatímco ostatní jsou připraveny se dvěma SO-DIMM pro až 16 GB operační paměti a jedním slotem pro mSATA SSD. Spotřeba počítačů je v klidovém režimu pouze 7 W, kdy tvoří hlučnost 18,5 dB a ta v zátěži nemá překonat 26,3 dB. Spotřebu můžeme Asusu klidně věřit a co se týče hlučnosti, zde nám jako obvykle holá čísla příliš neřeknou.

Ceny se pohybují od 120 do 290 liber, čili od cca 4.200 do 10.200 Kč s daní.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik