www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Asus VivoMini VC65 a VC65R: mini PC pro až 4 disky

Asus VivoMini VC65 a VC65R: mini PC pro až 4 disky
, , aktualita
Společnost Asus si připravila nová miniaturní PC VivoMini VC65 a VC65R, která mohou nést více pevných disků či SSD nebo také optickou mechaniku. Nejde tedy o nejmenší modely, ale je k tomu důvod.reklama
Na trh se tedy dostává nová série Asus VivoMini VC65, která se skládá ze základního modelu VC65 a VC65R. Tato nová PC jsou určena pro domácnosti a kanceláře a přichází vybavena i desktopovými procesory šesté generace Intel Core, čili Skylake. VivoMini VC65R nabídne také podporu zapojení až čtyř 2,5" disků nebo SSD v polích RAID, díky čemuž si z něj můžeme vytvořit třeba malý domácí souborový server. Výhodou také je integrovaný napájecí adaptér, díky němuž nám k přivedení napětí postačí prostý kabel. A samozřejmostí je také podpora montážního systému VESA.

VivoMini VC65 Series patří mezi počítače s objemem poddva litry, které se zařazují po bok již existujících modelů, a to VM62N, VM62, VM60, VM42, VM40B, VC62B, VC60V a VC60. Verze VC65 a VC65R by se od sebe měly lišit pouze v tom, že R podporuje RAID a jinak by obě měly být k dostání v nízké i vysoké (respektive tenké a tlusté verzi). Buď se do ní tedy vejdou pouze dvě 2,5" zařízení, nebo ta plus tenká optická mechanika, nebo dvě další 2,5" zařízení. To bude záviset na konečném provedení.

Co se týče designu, Asus zde využívá hlavní motiv z produktů Zen, čili své logo uprostřed plochy s vybroušenými soustřednými kruhy. Jinak si je můžeme objednat jako hotová PC nebo jako barebone bez disků a operační paměti, díky čemuž si můžeme vybrat i operační systém a nikdo nám nenutí Windows.

Co se týče hardwarové výbavy, mezi nejlepší procesor patří Core série T o frekvenci 2,8 GHz, což je i5-6400T a dále tu máme šest portů USB 3.0, čtečku karet 4 v 1, obrazové HDMI, DisplayPort, D-Sub a pro připojení třeba pokladny rovněž sériové porty. K zabezpečení napomůže otvor pro zámky Kensington a spojení zajistí Ethernet a Wi-Fi 802.11ac s aplikacemi ASUS Media Streamer a Remote Go! Výrobce slibuje, že v klidu hluk počítače nepřekročí 21 dB a v zátěži maximálně 35 dB.

Zdroj: TZ Asus
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik