www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Asus vypustil výroční vysoce přetaktovanou GeForce GTX 980

Asus vypustil výroční vysoce přetaktovanou GeForce GTX 980
, , aktualita
Asus si připravil výroční zlatou edici karty GeForce GTX 980, která je velmi slušně přetaktovaná. Firma si ji připravila pro příležitost 20. výročí svého působení na trhu s grafickými kartami a mělo by jít o dosud nejrychlejší model s GTX 980.reklama
Nová karta Asus GeForce GTX 980 20th Anniversary Gold Edition využívá čipy NVIDIA GM204-400-A1, které zvládnou vysokou frekvenci 1317 až 1431, přičemž výchozí frekvence jsou 1126 až 1216, takže jde o výrazné přetaktování. Na druhou stranu, frekvence 1,4 až 1,45 GHz jsou poměrně snadno dosažitelné pomocí přetaktování i u jiných karet, ale zde to máme zaručeno a můžeme se pokusit ještě o vyšší takty.

Paměti byly ponechány na frekvenci 7 GHz, však u aktuálně používaných čipů GDDR5 je tento takt už hraniční. Pak se můžeme spolehnout na 14fázové napájení posílené dvěma osmipinovými konektory PCIe. Karta je jinak založena na modelu ROG Matrix Platinum, s nímž sdílí stejný chladič, který akorát nemá červený, ale zlatý design a logo ROG bylo nahrazeno informací o 20. výročí, přičemž není jasné, zda příslušné logo je také podsvíceno pomocí LED. To je ale ten nejmenší detail. Podstatnější rozdíl je v tom, že oba ventilátory jsou stejné, zatímco u ROG Matrix Platinum ten levý patří mezi modely CoolTech a má kombinované axiální a radiální lopatky. Asus se zde zřejmě rozhodl v prospěch sjednoceného vzhledu.

Chladič také využívá DirectCU, čili heatpipe, které jsou připevněny přímo na grafický čip a slibuje, že v klidovém režimu bude mít nulovou hlučnost. Spotřeba karty totiž v klidu není moc velká a chladič zvládne odvádět teplo i pasivně bez ventilátorů. Výkon si pak budeme moci poladit pomocí nástroje GPU Tweak a do softwarové výbavy také patří XSplit Gamecaster pro živé streamování videí z hry přes Internet.

Zdroj: Videocardz
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake
Společnost Intel nedávno vypustila do světa procesory generace Apollo Lake, čili nová slabá Pentia a Celerony navazující na Braswell. Nyní přichází Asus, který jeden z nich využívá na své nové základní desce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Hubble našel na Europě nejspíše silné vodní gejzíry Hubble našel na Europě nejspíše silné vodní gejzíry
NASA včera uspořádala videokonferenci, před níž ohlásila důležitý nález týkající se měsíce Europa obíhajícího kolem Jupiteru. Hubble na něm zachytil nejspíše silné vodní gejzíry, díky nimž bude daleko snadnější hledat známky života.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik