www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Asus Zen AiO S Series: moderní vše v jednom

Asus Zen AiO S Series: moderní vše v jednom
, , aktualita
Asus si vedle nového herního hardwaru připravil také sérii počítačů All in One, která se zařadí do rodiny Zen. Můžeme tak očekávat elegantní počítače se štíhlým kovovým tělem, které bude připomínat mobilní počítače této řady.reklama
Série Zen totiž obsahovala mobilní počítače, přičemž nové Zen AiO S Series patří mezi desktopy a prozatím jde o dva modely, 23,8" Zen AiO S Z240IC a 21,5" Zen AiO S Z220IC. Asus mluví o kombinaci líbivého designu a vysokého výkonu, takže se podívejme, co se pod tímto skrývá. Asus zde vsadil na broušený hliník s nádechem do zlaté barvy (výrobce mluví o Icicle Gold). Na první pohled také můžeme vidět, že počítače mají stojan, díky němuž můžeme nastavit i negativní sklon obrazovky a dodávat se k nim bude také klávesnice a myš podobného designu.

Výkon dodá některý ze šesté generace procesorů Intel Core i7, tedy Skylake a lze předpokládat, že půjde o mobilní model. I grafická karta je z mobilní řady, a to GeForce GTX 960M s vlastními 4 GB paměti GDDR5 a operační paměti DDR4 zde může být až 32 GB. Vedle toho se můžeme těšit na kameru Intel RealSense, rychlé rozhraní USB 3.1 s konektorem typu C a také SSD pro rozhraní PCIe 3.0 x4. Není ale jasné, jak dobře toto SSD své rozhraní využije. Za zmínku stojí také zvukový systém ASUS SonicMaster Premium čítající šest reproduktorů s celkovým výkonem slušných 16 W.

Asus se chlubí, že jde o vůbec první počítač AiO vybavený rozhraním USB 3.1 Gen 2 s propustností 10 Gb/s, které je tedy 2x rychlejší než USB 3.0. Pro jeho plné využití to ale bude chtít najít také nějakou periferii, která to dokáže, což může být třeba externí úložiště s rychlým SSD. Vedle toho jsou AiO S vybaveny také čtyřmi klasickými porty USB 3.0, jedním USB 2.0 a moderním Wi-Fi 802.11ac. Uživatel si může zvolit LCD, které nabídne panel typu IPS, rozlišení až Ultra HD a také desetibodovou dotykovou vrstvu. Panel dokáže přitom zcela pokrýt barevný prostor sRGB. Jinak budou ale v nabídce i Full HD panely.

Kamera Intel RealSense zajistí nové možnosti ovládání počítače, a to s pomocí gest a grimas. Je schopna prostorově rozpoznat tvar obličeje, což lze snadno použít pro přihlášení se do systému namísto hesla či jiných způsobů. Nebo ji můžeme použít pro ovládání her. Asus také nabídne aplikace HomeCloud, PC Link, Share Link a SyncUp, díky nimž může počítač fungovat jako domácí cloudové úložiště, k němuž budeme mít přístup odkudkoliv i s pomocí mobilních zařízení. K tomu uživatel dostane také 100 GB prostoru na Asus WebStorage, a to zdarma po dobu jednoho roku, takže pak už budeme muset platit. PC Link zase zajistí propojení s telefonem, takže na obrazovce počítače se nám může zobrazit třeba upozornění na příchozí hovor nebo notifikace aplikací. Data pak můžeme mezi AiO S a telefonem či tabletem přenášet díky Share Link a SyncUp je určen pro jejich synchronizaci.

Zdroj: TZ Asus
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek