www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asustor připravil NAS s Core i3 pro 4 disky

Asustor připravil NAS s Core i3 pro 4 disky
, , aktualita
Společnost Asustor si připravila nový model NAS, který zapadne do série 70T. Jedná se o AS7004T vybavený procesorem Core i3, který má k dispozici šachty pro čtyři pevné disky s celkovou kapacitou 24 TB.reklama
Díky stále se navyšující kapacitě pevných disků dokáží i relativně malé systémy NAS nabídnout velmi slušnou kapacitu. Nebude přitom trvat dlouho a maximální možná kapacita čtyřdiskového modelu by se měla zvýšit až na 40 TB, a to díky novým připravovaným diskům firem WD a Seagate. Asustor ale uvádí jako maximum u svého nového AS7004T 24 TB, takže počítá se 6TB disky.

Asustor AS7004T je klasický model vybavený čtyřmi samostatnými uzamykatelnými šachtami pro šuplíky s 3,5" HDD a také předním displejem, díky němuž a vedlejším tlačítkům lze provést základní nastavení přímo na místě. V přední části se nachází ještě jeden port USB 3.0, čili dle výčtu rozhraní jsou vzadu ještě dva gigabitové ethernetové porty, dva USB 3.0, dva USB 2.0 a stejný počet eSATA pro případné rozšíření kapacity.

O výkon se postará procesor Core i3-4330 pracující na 3,5 GHz, který má po ruce základní 2 GB DDR3 RAM v modulu SO-DIMM, což lze rozšířit až na 16 GB. Výrobce uvádí, že přenosové rychlosti (upload i download) dosahují 112 MB/s, takže to vypadá, že NAS nepodporuje Link Aggregation pro spojení výkonu obou ethernetových rozhraní, ale ve specifikacích tato podpora uvedena je.

NAS je vybaven nejnovějším systémem ADM 2.3 (ASUSTOR Data Master) s přepracovaným grafickým rozhraním a prý i rychlejší odezvou ve webovém prohlížeči. Za zmínku stojí také podpora protokoli SMB 2.0 slibující v síti systémů Windows o 30 až 50 % vyšší výkon.

Asustor AS7004T
  • Intel Core i3-4330 3,5GHz dvoujádrový procesor
  • 2GB DDR3 RAM (rozšiřitelná na 16GB)
  • 3x SuperSpeed USB 3.0 (5 Gb/s) Porty
  • 2x USB 2.0 Ports & 2 x eSATA Porty
  • 1x HDMI 1.4a Porty
  • 1x S/PDIF Port
  • LCD Display
  • infračervený přijímač
  • Podpora polí: JBOD, RAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 6, RAID 10
  • Podpora Hard Disk Hot Swapping a Online RAID Migration

Vedle čtyřdiskového AS7004T pak Asustor nabízí ve stejné sérii ještě osmidiskový AS7008T a desetidiskový AS7010T. Více se dozvíte na stránkách výrobce (viz zdroj).

Zdroj: TZ Asustor
Nejpopulárnější NASy
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek