www.svethardware.cz
>
>
>

AU Optronics vyvinul 144Hz panely AHVA

AU Optronics vyvinul 144Hz panely AHVA
, , aktualita
Známý výrobce panelů, AU Optronics patřící do skupiny BenQ, vyvinul panely typu AHVA, které se mohou pochlubit obnovovací frekvencí až 144 Hz. Je tedy celkem zřejmé, pro co budou především určeny.reklama
Vysokorychlostní panely se uplatní především u herních monitorů, které nabízí rychlé panely pro akční hry a také stereoskopické 3D zobrazení, kde je vysoká obnovovací frekvence velmi důležitá, protože se dělí dvěma. Nicméně 144Hz panely jsou typu TN a ty se nemohou svými pozorovacími úhly rovnat panelům jako IPS, VA, apod. AU Optronics by tak měla být první firmou, která nabídne 144Hz panely nepatřící mezi TN. Nicméně Samsung již delší dobu má něco podobného, a sice 120Hz panely PLS.

Technologie AHVA (Advanced Hyper Viewing-Angle) nabízí podobnou kvalitu jako panely IPS od LG Display nebo zmíněné PVA od Samsungu. AU Optronics ji tedy použil u svého nejnovějšího panelu, jímž je M270DAN02.3. Jde o 27" úhlopříčku s rozlišením 2560 x 1440 pixelů, kontrast 1000:1, jas 350 cd/m2, pozorovací úhly 178° v obou směrech a gamut sRGB, takže jde o slušné specifikace. Nicméně nebyla uvedena odezva a je pravděpodobné, že ta se stále pohybuje kolem 5 ms. Panely typu TN přitom nemají problém nabídnout odezvu 1 ms.

Výrobce také uvedl, že tyto panely již jsou ve výrobě, ovšem zatím nebylo uvedeno, v jakém produktu se poprvé představí. Je možné, že prvním zákazníkem bude firma Asus, která panely AU Optronics používá u svých herních monitorů, ale ve svých monitorech je mají či měly i firmy Sony, NEC, Lenovo, Panasonic, Dell, Apple, Viewsonic, Acer a Toshiba a samozřejmě BenQ.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  2 komentáře
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů