www.svethardware.cz
>
>
>
>

AUO a 3M chtějí přinést 4K Quantum Dot panely do mainstreamu

AUO a 3M chtějí přinést 4K Quantum Dot panely do mainstreamu
, , aktualita
Společnosti AU Optronics a 3M ohlásily, že vytvořily novou technologickou alianci, která si vzala za úkol přivést do mainstreamu televizní panely a monitorové displeje s technologií Quantum Dot, které nabídnou vysoké rozlišení.reklama
V případě televizorů to tak má být 4K a monitory zase nabídnou počítačovému světu blízké rozlišení Ultra HD. Technologie Quantum Dot ale není horká novinka, která přinese do světa monitorů zásadní změnu. Jde o využití speciálního filmu QDEF (quantum dot enhancement film) s biliony polovodičových nanokrystalů, který se využije pro podsvícení. Takové pak dokáže produkovat bílé světlo s ideální vlnovou délkou, jež zajistí přesnější barevné složky, čili červenou, zelenou a modrou, díky čemuž takový monitor či televizor získá větší gamut a lepší pokrytí barevných prostorů. Půjde tedy stále o technologii LCD, jejíž barvy ale mají být bohatější a celkově lepší, a to právě díky podsvícení.

Společnost AU Optronics tak bude dodávat samotné LCD panely a 3M zase technologii QDEF a výsledkem mají být televizory a monitory splňující ITU-R Recommendation BT.2020 (čili Rec. 2020). Budou tak podporovat rozlišení 3840 x 2160 a 7680 x 4320 a 10bitovou či rovnou 12bitovou barevnou hloubku.

Od AUO se tak dočkáme panelů s Quantum Dot o úhlopříčce až 85", přičemž jejich masová výroba bude odstartována ke konci tohoto roku. Otázka je, jak se využití technologie Quantum Dot podepíše na jejich ceně a také kteří zákazníci budou tyto panely odebírat. Společnost AUO přitom dodává panely kde komu, takže to mohou být firmy jako Apple, Dell, Hewlett-Packard, Panasonic, Sony, Toshiba a mnoho dalších. Právě společnost Sony byla první, která v roce 2013 nabídla televizory s QDEF a nyní je prodává také Samsung či LG. Nyní by se tato technologie mohla tedy rozšířit i do světa LCD monitorů, a tak je možné, že se stane hitem příštího roku a podobně jako LED podsvícení i novým reklamním tahákem.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář