www.svethardware.cz
>
>
>
>

AUO, LG a Samsung si chystají LCD s novými rozměry i rozlišením

AUO, LG a Samsung si chystají LCD s novými rozměry i rozlišením
, , aktualita
Vedoucími firmami v klání výrobců počítačových monitorů jsou LG a Samsung, čili právě od nich se očekává, že jako první přinesou na tento trh inovace, přičemž zmínit můžeme ještě AU Optronics. Právě to se chystají, takže jaké novinky to budou?reklama
Na trhu s počítačovými monitory tedy patří mezi lídry firmy LG Display, Samsung a také známý výrobce LCD panelů, AU Optronics. Jejich nabídku chystanou pro tento rok prozkoumal TFT Central, který se podíval do produktových roadmap, abychom získali představu, jaké novinky si pro nás tyto firmy chystají.

Co se týče společnosti AU Optronics, ta plánuje nové ultraširoké a zahnuté panely s úhlopříčkami 30" a 35". Půjde o panely typu VA se shodným rozlišením a obnovovací frekvencí, a to 3440 x 1440 a 144 Hz. Takováto kombinace jde ale až za možnosti rozhraní DisplayPort 1.2, takže je můžeme předpokládat, že výsledné monitory budou vybaveny rozhraním DisplayPort 1.3. Na to pochopitelně budeme potřebovat i novou grafickou kartu. Mezi další specifikace patří kontrast 3000:1, jas 300 nit a pozorovací úhly 172 ° a 178 °.

LG Display se chystá nabídnout více monitorů s tenounkými okraji, a to v různých velikostech. Vedle toho si LG chystá také monitor LM375UW1 typu IPS s úhlopříčkou 37,5 palců, rozlišením 3840 x 1600 a statickým kontrastním poměrem 1000:1. Tento monitor se bude hodit především pro sledování filmů na Blu-ray, ovšem už ne tak pro hraní akčních her, neboť jeho Gray-to-Gray odezva je dlouhých 14 ms.

Společnost Samsung plánuje představení nového QHD monitoru (2560 x 1440) s úhlopříčkou 31,5" a obnovovací frekvencí 144 Hz, jenž přijde na trh až někdy ve třetím čtvrtletí a pravděpodobně půjde o herní model. Dále Samsung dokonce plánuje představit monitory s poměrem stran 32:9 na velkých 41" a 49" panelech, které si chystá také až na podzim. Je celkem zřejmé, že tyto monitory nebudou mít plochou obrazovku. Pro pracanty vyvíjí také 31,5" monitor s rozlišením 8K4K (7680 x 4230 pixelů), jehož barvy pokryjí prostor Adobe RGB.

Zdroj: TFT Central
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář