www.svethardware.cz
>
>
>
>

Autodesk nabídne svůj software školám zdarma

Autodesk nabídne svůj software školám zdarma
, , aktualita
Společnost Autodesk včera oznámila, že poskytne svůj software zdarma studentům a akademickým institucím po celém světě. Navazuje tím na svou předchozí iniciativu, která se však týkala pouze Spojených států.reklama
Autodesk tedy již dříve zpřístupnil svůj software zdarma studentům středních škol, a to v rámci programu ConnectED spuštěného prezidentem Obamou. Nyní tak stejná nabídka platí pro školy po celém světě, a tedy i pro jejich studenty a učitele. Ti budou moci zdarma využívat software jako AutoCAD, Sktechbook, 3D Studio Max, Maya a další. Autodesk udává, že to platí pro přibližně 100 jeho produktů, které bude moci využívat na 680 milionů studentů a učitelů v celkem 800.000 školách ve 188 zemích. Platnost licence nebude omezena jen na školní počítače, ale i na vlastní PC studentů a učitelů.

Firma uvádí, že jejím záměrem je připravit další generaci pracovníků na nové výrobní a konstrukční techniky a mluví o jisté "další fázi" průmyslu, jak udává Carl Bass, CEO Autodesku.

Autodesk samozřejmě doufá i v to, že studenti zůstanou posléze věrni jeho softwaru i ve svém profesním životě, kdy už pochopitelne budou využívat (nebo by měli) placené kopie. Nicméně je jasné, že tato nabídka je výhodná pro obě strany a Autodesk nechce zůstat stranou ve světě, ve kterém jiné firmy nabízí studentům a vzdělávacím institucím různé výhody. Příkladem budiž Microsoft a jeho Office 365. Otázkou nyní je, jak na to bude reagovat společnost Adobe, která je nejbližším soupeřem Autodesku. Ta také má v nabídce různé slevy, ale že by nabízela svůj software rovnou zdarma, to ne.

Více se o nabídce firmy Autodesk a možnosti bezplatně získat její software dozvíte zde.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů