Autonomní robot DRU sám doveze pizzu až do domu

Autonomní robot DRU sám doveze pizzu až do domu
, , aktualita
Doručování pizzy od společnosti Domino's Pizza není rozhodně nudné. Domino's se snaží jít s dobou a vymýšlet spoustu zajímavých inovací. Teď přichází s autonomním robotem, který má za úkol pizzu doručovat do domů.reklama
Už dřív přišla společnost s vychytávkou, která zahrnovala doručovací auto přímo se zabudovanou troubou na pizzu. Nyní se ale Domino's rozhodlo modernizovat ještě víc a představilo svého doručovacího robota, který je schopný fungovat a rozvážet pizzu autonomně. Z tisíců návrhů vybrali jeden jediný, a tak je prototyp robota pro rozvážení pizzy konečně na světě.

Lidé by jistě byli zprvu překvapení, pokud by jim místo očekávaného člověka dovezl jejich objednanou pizzu autonomní robotek. Ale možná tak tomu zanedlouho i bude. Domino's pojmenovala svůj výtvor Domino's Robotic Unit, zkráceně DRU. Podobné doručovací roboty vyvíjí i například společnost Starship Technologies, ti ale nejsou zaměření na rozvoz pizzy, nýbrž na zásilky obecně.

DRU vyvinulo Domino's ve spolupráci s australským startupem Marathon Targets a tvrdí, že se jedná o první věc svého druhu. Jedná se však zatím o první prototyp, ale i tak už byly schopnosti DRU odzkoušeny. V Queenslandu si společnost zajistila povolení, aby mohla roznáškového robota testovat přímo v provozu. První zkušební rozvážení bylo povedeno jen v několika ulicích a samozřejmě s řádným povolením příslušných dopravních orgánů.

DRU využívá technologii LIDAR, což je stejná metoda, jakou najdeme například u autonomních aut, a slouží k identifikaci okolního prostředí. Robot má také zabudovaný systém GPS, který se synchronizuje s Google Maps. Autonomní robot ukládá pizzu ve speciálním zásobníku, který je při transportu zasunutý. Jakmile dorazí na místo určení, zákazníci zadají kód, který jim je zaslán na mobilní telefon a zásobník s pizzou se vysune nahoru. Zásobník také disponuje jak ohřívacím, tak i chladicím oddělením, takže je možné si k horké pizze zároveň dát i studenou limonádu.

Zpočátku bude DRU fungovat jen v Austrálii, časem ale Domino's plánuje tento nápad rozšířit celosvětově. Podle jejich slov společnost spolupracuje s globálními partnery. Než se však tito zajímaví roznašeči pizzy stanou normálním jevem jen v ulicích Queenslandu, může to trvat až dva roky.

Zdroj: engadget.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek