Autonomní SUV od Googlu poprvé zavinilo dopravní nehodu

Autonomní SUV od Googlu poprvé zavinilo dopravní nehodu
, , aktualita
Nic není bezchybné, a tak bylo jen otázkou času, než autonomní auta způsobí vlastní vinou nějakou dopravní nehodu. Právě to se stalo autům od Googlu, a poprvé se tak udála nehoda, kterou zavinil přímo autonomní vůz.reklama
Autonomní auta jsou v současnosti v procesu testování, už i dřív se objevilo několik nehod. Jednalo se však vždy o incidenty, za které nemohla přímo auta. To se ale změnilo. Autonomní auto od Googlu narazilo do autobusu a poškodilo si přední nárazník, kolo a senzor.

Google podal zprávu o nehodě ve své měsíční zprávě, samotná kolize se stala na El Camino Real v Mountain View již 14. února. Nehoda je stále ještě prošetřována, a tak není úředně rozhodnuto, kdo ji způsobil.

Aby však nedošlo k mýlce - nejednalo se o žádnou velkou nehodu a nikdo nebyl zraněn. Podle Googlu jelo SUV skutečně pomalu - asi 3 km/h - a autobus se pohyboval rychlostí zhruba 24 km/h. Incident se udál nedaleko sídla Googlu, když se autonomní auto snažilo objet pytle s pískem a došlo ke kolizi s autobusem, který auto předjížděl.

Google se obhajuje tím, že provoz na cestách je někdy nepředvídatelný a ve své zprávě o nehodě uvedl, že i testovací řidič, který sledoval autobus v zrcátku, byl přesvědčen, že autobus buď zpomalí, nebo zastaví. Takže se zdá, že i kdyby měl řidič auto pod kontrolou, rozhodl by se podobně. Všechno se totiž nedá předvídat a odhadnout.

Problém tkví ale především v tom, že lidé od autonomních aut vyžadují naprostou spolehlivost. Je tedy jasné, že Google udělá vše pro to, aby se podobný incident už neopakoval. Pořád však můžeme říct, že autonomní auta jezdí po silnicích bezpečněji než řidiči.

Zdroj: engadget.com, google.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů