Autopilot Tesly jel moc rychle, majitel dostal pokutu

Autopilot Tesly jel moc rychle, majitel dostal pokutu
, , aktualita
Jeden z majitelů vozidla Tesla Model S se příliš spolehl na funkci Autopilot, která umí automobil do jisté míry sama řídit a nakonec z toho byla pokuta za rychlou jízdu. Je tedy vidět, že tato funkce má daleko k dokonalosti.reklama
Řidič tedy dostal pokutu za rychlou jízdu, ačkoliv vůbec neměl ruce na volantu a nohy na pedálech. Funkce Autopilot, kterou byly vybaveny Model S a Model X, má být dle Elona Muska zajistit bezpečí lidí, ovšem o pokutách za překročení limitu nebylo řečeno nic.
Tesla Model S


Autopilot dále vylepšuje automatické funkce Modelu S a X a dokáže ovládat rychlost těchto vozů a udržovat je v pruhu, nebo dokonce i přejíždět mezi pruhy. Má tak sloužit k tomu, aby automobil dokázal na dálnicích jezdit sám víceméně bez zásahu řidiče, který by měl řešit jen různé neočekávané situace. Řidič se ale pochopitelně nemůže vymlouvat na Autopilota, však dle platné legislativy je to právě on, kdo má řídit auto a tak ruce sundané z volantu jsou pouze a jen na jeho zodpovědnost. Na vrub řidiče šlo tedy i to, že auto jelo v 60mílovém úseku rychlostí 75 mil za hodinu.


V přiloženém videu o této události mluví majitel auta (přeskočte na čas 12:45), ovšem samotné udělování pokuty zachyceno není. Nyní tedy je na Tesle, aby se postarala o nápravu, aby už pokuty za rychlost nehrozily. K tomu ostatně slouží systém zpětné vazby, v jehož rámci Autopilot neustále odesílá různá data přímo výrobci. Půjde nejspíše jen o chybu v mapách, kde má Autopilot zanesen špatný limit. Nedokáže totiž jako systém firmy Google číst okolní značky.

Zdroj: KitGuru

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře