www.svethardware.cz
>
>

Autopůjčovna Hertz montuje do svých aut kamery mířící do interiéru

Autopůjčovna Hertz montuje do svých aut kamery mířící do interiéru
, , aktualita
Známá autopůjčovna Hertz nyní čelí značné nevoli zákazníků, kteří zjistili, že navigační systém NeverLost 6, který montuje do některých svých aut, je vybaven i kamerou mířící do interiéru vozu. Kamery se zatím údajně nepoužívají.reklama
Není to tak dávno, co jste si na stránkách našich serverů mohli přečíst velký cyklus článků Agent 007, který pojednával o nejrůznějších možnostech sledování včetně malých kamer. Autopůjčovna Hertz nyní trochu narazila, když začala některé své vozy vybavovat kamerami, které míří do interiérů. Zatím je takto vybavena asi osmina flotily a jedná se o součást nového navigačního systému NeverLost 6, kterými byly vozy vybavovány od roku 2014. Tento systém totiž obsahuje i malý objektiv s kamerkou. Ta by měla případně plnit funkci obrazové komunikace s dispečerem v případě nehody nebo poruchy, když auto stojí.


Hertz logo


Hertz nicméně zatím sice auta tímto systémem vybavuje, ale nepoužívá jej z technických důvodů. Nemá totiž prý prozatím schopnost přenášet takový tok dat, a proto je systém neaktivní. Zatím se ani neplánuje jeho využití do budoucna. Navíc údajně nejde zapnout na dálku, ale pouze samotným řidičem. I tak je to ale poněkud nepříjemný pocit, pokud na vás civí kamerka a řidič nemá jistotu, zda je skutečně vypnutá. Problémy s kamerami měl i Chevrolet u nové Corvette, kde plnila funkci snímání hotelových pomocníků, kteří parkují auta pro své hosty. Chevrolet pak ale vydal oznámení, aby řidiči tento systém nevyužívali, protože nemusí být ve všech zemích zrovna legální.


Navigace Hertz NeverLost 6


Zdroj: fusion.net, dailymail.co.uk
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek