www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Autor procesorů Zen odešel do Tesly

Autor procesorů Zen odešel do Tesly
, , aktualita
Jim Keller pracoval pro společnost AMD už dvakrát, poprvé tvořil procesory generací K7 a K8 a pak se do AMD vrátil, aby vedl vývoj chystané procesorové generace Zen. Jeho úloha již skončila, a tak z AMD odešel a nyní již víme, že do Tesly.reklama
Procesorový architekt Jim Keller se tedy stal pracovníkem automobilové firmy Tesla, a to na pozici viceprezidenta divize Autopilot Hardware Engineering. Bude mít tedy na starosti vývoj hardwaru pro autonomní řízení vozů Tesla, což samotná tato firma již potvrdila. Dodala také, že jí pomůže vyrobit "nejbezpečnější a nejpokročilejší autopilotový systém na světě".

Jim Keller tak po několikaměsíční pauze odchází z AMD přímo do Tesly a my nemáme důvod nevěřit tomu, že se opět chystá odvést velice kvalitní práci. I když na tu si v případě procesorů Zen musíme ještě počkat. Tuto procesorovou architekturu navrhl právě především Keller, jenž ještě v minulém roce pracoval v AMD jako Chief Architect of Microprocessor Cores. S jeho pomocí se také tvořily celé roadmapy pro vývoj procesorů AMD a dalšího hardwaru, a to až do loňského podzimu, kdy jeho práce skončila, neboť měl prostě hotovo a jeho služby už nebyly zapotřebí. Ještě předtím pracoval na vývoji SoC Apple A4 a A5 a před nimi pracoval opět v AMD na K7 a K8, jak už bylo řečeno.

V říjnu minulého roku se spekulovalo o tom, do čeho dalšího se Jim Keller pustí a zvěsti říkaly, že se v Austinu stane vedoucím pracovníkem výzkumného a vývojového týmu, který v Samsungu pracuje na procesorech. To se ale očividně nestalo.

Co se týče palubních počítačů ve vozech Tesla, ty aktuálně využívají SoC od NVIDIE, která jsou založena na architektuře ARM, ale to se může s Kellerovým příchodem změnit. Pracovat bude po boku lidí jako Doug Field a Rich Heley, které Tesla už dříve přetáhla od firmy Apple.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů