www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Avast kupuje AVG za 31,7 miliardy Kč

Avast kupuje AVG za 31,7 miliardy Kč
, , aktualita
Dvě velké původem české antivirové společnosti se slučují. Avast totiž odkoupil společnost AVG Technologies za 31,7 miliardy Kč a výrazně zvětšený Avast tak nyní bude mít okolo 400 milionů zákazníků.reklama
Avast i AVG Technologies (kdysi Grisoft) jsou původem české firmy založené na přelomu 80. a 90. let, které dodnes mají pobočky v Praze a Brně. Tito odvěcí rivalové na poli antivirů se však nyní spojují. Společnost Avast odkoupila AVG Technologies N.V. za $25 za akcii, což znamená 31,7 miliardy Kč. Půjde o hotovostní transakci. Rozšířený Avast si od akvizice slibuje mnohem širší záběr, vždyť po sloučení bude mít už 400 milionů uživatelů, což je obrovské číslo. Z toho 160 milionů uživatelů používá tyto produkty na mobilních zařízeních, tedy v telefonech nebo tabletech.


Avast logo


Toto číslo také umožní získávat znatelně více informací o šířících se hrozbách (každé zařízení funguje jako jakýsi bezpečnostní senzor). Avast si hodně slibuje i od Internetu věcí (IoT), kde má sloučení obou firem přinést lepší možnosti inovace v této rozvíjející se oblasti.


AVG logo


Transakci schválilo jak vedení Avastu, tak i správní a dozorčí rada AVG, která ji doporučí svým akcionářům. Zatím ale není jasné, jak se sloučení projeví v nabídce produktů, co bude sloučeno nebo zrušeno a v jaké podobě to tedy skončí. Ať tak či onak, hlavním trhem mají být nadále USA.

Zdroj: avast.com

Avast! Pro Antivirus 2014 1 lic. 1 rok (APE8012RCZ001)
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

AVG AntiVirus 2016, 1 lic. 1 rok SN DVD (AVCEN12DCZS001)
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější antiviry
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře