www.svethardware.cz
>
>
>
>

Axiomtek uvádí tichý minipočítač ježící se porty

Axiomtek uvádí tichý minipočítač ježící se porty
, , aktualita
Axiomtek, firma specializující se na integrované systémy určené především pro podniky, připravila počítač eBOX635-881-FL pro procesory Intel Haswell. Ten je zajímavý svým pasivním chlazením a také nabídkou rozhraní.reklama
Axiomtek eBOX635-881-FL je tedy základ počítače, který má být malý, tichý, a přesto výkonný, neboť je připraven pro procesory Intel Haswell pro socket LGA 1150, čili i Core i7. Otázkou ale je, jak moc bude účinný jeho velký hliníkový pasiv s mohutnými žebry, jenž tvoří zároveň horní kryt počítače. Dle výrobce má tento počítač být schopen pracovat při teplotách od -20 °C do 50 °C. Problémem nemají být ani vibrace, což umožní využití třeba v dopravních prostředcích.

Uvnitř tedy najdeme základní desku vybavenou socketem LGA 1150 a také čipovou sadou Intel H81. Pro modul operační paměti je připraven jeden slot SO-DIMM, díky němuž je maximem 8 GB paměti DDR3-1600. Přední panel nese potřebná tlačítka a kontrolka a pak také slot pro kartu Compact Flash, dva USB 2.0 a také jeden obrazový D-Sub.

Zadní část je vybavena mnohem lépe. Najdeme na ní napájecí konektor, anténní konektory, dva audio (mikrofon a výstup), dvojici HDMI plus jeden Displayport, pak nechybí dva USB 3.0 i USB 2.0, gigabitové ethernetové porty tu máme také dva a zbytek jsou porty COM (RS-232-422/485) a DI/DO porty.

Uvnitř je ještě místo pro dvě karty mini PCIe, slot pro SIM kartu a také jedna pozice pro 2,5" disk či SSD s rozhraním SATA, takže se nebudeme muset spoléhat pouze na Compact Flash či externí disk. Vzhledem k použitému hardwaru je pak samozřejmostí podpora Windows 7 a 8 a také linuxových systémů a nakonec můžeme zmínit Watchdog Timer, který umí systém v případě potíží resetovat. Axiomtek eBOX635-881-FL bude k dispozici od června.
  • LGA1150 socket pro 4. generaci procesorů Intel Core i7/i5/i3/Celeron
  • čipová sada Intel H81
  • jeden 204pinový DDR3-1333/1600 SO-DIMM max. 8 GB
  • dva PCI Express Mini Card (USB+PCI Express) a slot pro SIM
  • dva HDMI, jeden D-Sub a DisplayPort
  • 2,5" SATA HDD/SSD, slot pro kartu CompactFlash
  • 6x COM (RS-232-422/485), 2x USB 2.0, 2x USB 3.0, 2x Gigabit Ethernet ports a 16 DI/DO portů
  • podpora Jumbo Frame (9,5k), WoL, PXE remote boot, teaming

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek