Axiomtek uvádí výkonnou desku Pico-ITX i s Core i7

Axiomtek uvádí výkonnou desku Pico-ITX i s Core i7
, , aktualita
Axiomtek si připravil zajímavou základní desku, která tvoří základ pro velmi výkonný a přitom malý počítač. Jde o PICO880 určenou pro procesory Intel Core 4. generace, a to včetně modelů Core i7.reklama
Axiomtek svou PICO880 označuje za světově nejvýkonnější desku formátu Pico-ITX, který má rozměry 100 x 72 mm, čili v porovnání s Mini-ITX o rozměrech čtverce s hranou 170 mm jde o výrazně menší plochu. Na ní se přitom nachází dost místa na potřebné komponenty i rozhraní, a to především procesor Core i7, i5, i3 či Celeron z generace Haswell, i když výrobce musel nedostatek místa vyřešit s pomocí dalšího napojeného plošného spoje.

Takováto deska musí pochopitelně využít každý volný prostor, neboť i malé konektory v podobě RJ-45 nebo Display Port zaberou poměrně velkou část. Deska samotná má přitom vydržet pracovat v širokém teplotním rozmezí, a to od -20°C do 70 °C. Vybavena je jedním slotem pro PCI Express Mini Card s podporou mSATA, a to pro kartu plné velikosti, vedle níž je tu také jeden slot pro DDR3L SO-DIMM s podporou až 8GB modulu.

Do standardní výbavy hlavní desky pak patří jeden USB 2.0, podpora Intel AMT 9.5 (Active Management Technology pro vzdálenou správu), jedno rozhraní SATA 6 Gbps, 1Gbps Ethernet s podporou Wake on LAN, RPL/PXE, DisplayPort a LVDS. Dále tu máme na přídavné desce čtyři porty USB 3.0, stejně tolik USB 2.0, jeden PCI Express x1, jeden DisplayPort, dva UART, stavové LED a vypínač, přičemž přídavné desky jsou dvě - AX93275 a AX93276 i s RS-232/422/485.

Co se týče napájení, pak postačí pouze +12V DC zdroj, což umožní tuto desku snadno využít i v automobilových systémech. Zajištěna je také podpora systémů Windows 7 a 8 a na trh se toto řešení dostane v březnu.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře