www.svethardware.cz
>
>
>
>

Axis Q6000-E: čtyřhlavá kamera

Axis Q6000-E: čtyřhlavá kamera
, , aktualita
Společnost Axis si připravila zajímavou dohledovou kameru, jejíž velké tělo zdobí čtyři objektivy pokrývající celé okolí a nabízí možnost spojení s kamerou Axis Q60-E, která umožní vybranou oblast přiblížit.reklama
Dohledová kamera Q6000-E od společnosti Axis Communications tedy nabízí celkem čtyři objektivy či kamerové hlavy, za nimiž jsou umístěny 2Mpix senzory. Každá tedy míří na jednu světovou stranu, a dohromady tak tato sestava pokrývá celé okolí kolem sebe. Navíc je tu možnost spojení s kamerami řady Axis Q60-E (viz foto), jejíž objektiv lze natočit dle potřeby a vybranou oblast si navíc i přiblížit, čili takovéto sestavě by nemělo nic uniknout.

Axis tak svou kameru přímo doporučuje pro sledování venkovních prostor, jako jsou náměstí, parkoviště, apod. Jde tedy o venkovní kameru, jíž nebudou vadit rozmary počasí. Výhodou je také možnost z kamery posílat více různě kvalitních video streamů, a to v kompresi H.264 nebo jako Motion JPEG. Při použití dvou monitorů lze pak mít stále přehled o celém okolí kamery, čili rozsahu 360°.

Samozřejmostí je pak u takovéhoto produktu podpora PoE, čili napájení přes Ethernet. V tomto případě jde o inovovaný protokol PoE+, jenž dokáže dle specifikací poskytnout až 25,5 W. Kamera dále podporuje systémy a aplikace AXIS Camera Companion, AXIS Camera Application Platform, specifikace ONVIF a také firemní systém Video Hosting System (AVHS), jenž umožní připojení kamery jedním kliknutím.

Nová kamera Q6000-E bude dle předpokladu firmy Axis k dispozici ve 4. čtvrtletí 2014.

Zdroj: TZ Axis
Nejpopulárnější IP kamery
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů