www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Baby Canyon a Arches Canyon: příští generace Intel NUC

Baby Canyon a Arches Canyon: příští generace Intel NUC
, , aktualita
Na světlo světa se dostaly informace o příštích generacích počítačů Intel NUC, které dostaly kódová označení Baby Canyon a Arches Canyon. Podívejme se na to, co nám nabídnou za hardware a provedení.reklama
Informace zveřejnil server FanlessTech, díky němuž se můžeme podívat do blízké budoucnosti počítačů Intel NUC. Ta se týká let 2017 a 2018 a v případě low-endových Arches Canyon také konce tohoto roku. Co si tedy Intel pro nás chystá?
- klikněte pro zvětšení -


Jako nejnovější model NUC byl vypuštěn na trh Skull Canyon, který je dle Intelu vhodný i pro herní PC, a to díky nové generaci grafickéhu řešení Iris Pro se 72 shadery. My se ale budeme bavit o dalších generacích, a to nejdříve Arches Canyon. Ta by měla nastoupit v posledním kvartálu tohoto roku a nahradí starší Grass a Pinnacle Canyon. Hlavním rozdílem mezi těmito generacemi bude to, že Arches Canyon využije žravější 10W procesory oproti 6W, dále bude mít dvoukanálové zapojení pamětí DDR3L-1866 a také už podporu rozhraní HDMI 2.0. Jinak půjde v základu také o minipočítače se 2 GB paměti, 32GB úložištěm a OS Windows 10 Home x64.
- klikněte pro zvětšení -


Podrobné specifikace tohoto produktu nabídne samostatný slide z prezentace. Zde se dočteme třeba o podpoře 2,5" zařízení, což je vzhledem k pouze 32 GB na eMMC nutnost. Dvoukanálové zapojení pamětí DDR3 rozhodně potěší, protože to slibuje vyšší výkon především pro multimédia a jinak tu můžeme vidět staré dobré low-endové NUC. To bude založeno na 10W procesorech Celeron Jxxx a pokud Intel do té doby nepřijde s jinými modely, pak by mělo jít o modely Celeron J1750 až J1900 z 22nm generace Bay Trail-D. Jenomže ty podporují maximálně 1333MHz paměti, takže dle toho by Intel opravdu měl doplnit nabídku nízkospotřebových Celeronů o nové modely. Však ty mu v generacích Haswell i Skylake chybí.
- klikněte pro zvětšení -


Baby Canyon se představí v podobě pěti modelů s procesory Intel Core i3 až Core i7 a na trh mají vstoupit v prvním kvartálu nového roku. Těšit se můžeme na podporu dvoukanálových pamětí DDR4, rozhraní USB typu C s propustností 10 Gb/s (USB 3.1) a 40 Gb/s (Thunderbolt 3) i rozhraním DisplayPort 1.2. Druhý USB 3.1 už bude typu A s předním umístěním. Ve všech případech půjde o procesory Core 7. generace, čili Skylake s 15 nebo 28W TDP a grafikou HD Graphics nebo Iris, přičemž Intel jako obvykle připraví nízké verze pouze s SSD a vyšší s místem pro 2,5" zařízení. Veškeré specifikace si také můžete přečíst na obrázku.

Zdroj: FanlessTech
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek