Banzai Drone je dřevěný dron z Kickstarteru

Banzai Drone je dřevěný dron z Kickstarteru
, , aktualita
Na Kickstarteru bude zanedlouho končit crowdfundingová kampaň na Banzai Drone. Už teď je však jisté, že se požadovaná částka na výrobu dronu, jehož rám je netradičně udělán ze dřeva, vybere.reklama
Kickstarter představuje možnost pomocí crowdfundingové kampaně zrealizovat nejrůznější zajímavé projekty. Mezi nimi se objevují i drony, které jsou ale mnohdy i něčím speciální. Do této kategorie spadá i Banzai Drone, který může přijít zájemci jen v podobě jednotlivých částí v krabici. Tento způsob ušetří náklady na sestavování a dron tak i proto bude moct být nabízen za nižší cenu. Celý projekt má na svědomí společnost s názvem Make A Drone.

To ale není vše, nejedná se totiž o dron, jaký si lidé obyčejně vybaví. Banzai Drone je totiž z velké části vyroben ze dřeva, aby se dal snadno opravit a aby jeho výroba byla také šetrná k životnímu prostředí. Při zlomení některé dřevěné části mnohdy ani nebude nutné celou část vyměňovat, ale postačí jen ulomený dřevěný kousek přilepit lepidlem. Díky tomu, že dron bude možné si ze součástek postavit doma, nebude problém bezpilotní letoun také i vylepšovat.

Banzai Drone je uzpůsoben k tomu, aby pomáhal majiteli objevovat pomocí kamery okolí při nejrůznějších výletech. Proto je možné všechny jeho čtyři vrtule na dřevěných ramenech složit a celé zařízení se vleze do batohu bez toho, aniž by se poničilo. Dron nabídne možnost namontování kamery, která bude schopna snímat prostředí ve 360° pomocí rotování na dlouhém rameni nad dronem. Nechybí ani kamerka na přední straně dronu, který je také uzpůsobený proti vibracím. To všechno zajistí plynulé záběry z ptačí perspektivy, kdekoliv majitel dron vypustí.

Rám dronu jen s tím nejnutnějším vybavením je možné získat už za příspěvek ve výši 49 dolarů, což je přibližně 1200 korun. S postupující cenou je možné získat lepší a kompletnější vybavení na dron, kapacity přispívajících jsou už ale většinou plné. Nejlépe vybavený dron bylo možné mít za příspěvek 389 dolarů, což dělá přibližně 9500 korun. Přispěvatelé z USA by měli své Banzai Drone obdržet v září tohoto roku.

Tato kampaň, která končí 14. července, slaví úspěch, protože se stihlo vybrat přes 7300 dolarů (zhruba 178 000 korun), přičemž cílová částka byla jen 2500 dolarů, to je něco málo přes 60 000 korun. Tvůrci se tak mohou radovat, že se požadovaná částka díky 28 přispěvatelům téměř trojnásobně překročila.

Zdroj: Kickstarter
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek