www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>
>
>

Basemark dostane test pro API Vulkan

Basemark dostane test pro API Vulkan
, , aktualita
Benchmarkovací software Basemark se nyní rozšiřuje o nový test, který využije stále ještě vyvíjené API Vulkan, čili nástupce OpenGL. Určen je přitom pro desktopová i mobilní zařízení a na jeho tvorbě se podílí řada firem.reklama
Vzhledem k tomu, že Basemark testující výkon pod API Vulkan není tedy určen pouze pro PC, není divu, že na jeho vývoji se nepodílejí pouze společnosti AMD, Intel a NVIDIA, ale také Imagination Technologies, Qualcomm nebo Renesas. To má dle tvůrců benchmarku zajistit co nejvyšší objektivitu testu, který má navíc reflektovat výkon daného hardwaru v "reálném světě". Jinými slovy, nemá jít o syntetický benchmark, ale o praktický test, v němž by se měl hardware chovat pokud možno stejně jako v samotných hrách či jiném softwaru.

Neil Trevett (president Khronos Group) už tvůrce benchmarku pochválil že vytvořili smysluplný a dobře navržený benchmark, který bude důležitou částí celého "ekosystému API Vulkan" a využitelný bude pro testování i srovnávání různých stolních a mobilních počítačů a jiných zařízení. Stejně tak může posloužit ke srovnání Vulkanu a dalšími API, což bude zajímavé především pro IT firmy a vývojáře.

Vývoj Basemark GPU Vulkan začal teprve letos v srpnu, a tak je pochopitelné, že stále probíhá a zatím byly zveřejněny předběžné specifikace testu, které jsou důležité především pro výše zmíněné partnerské firmy. Benchmark bude k dispozici pro PC a mobilní platformy někdy v druhém čtvrtletí příštího roku a pokud má snad někdo zájem, může na něm i teď začít spolupracovat. Stačí kontaktovat Basemark na adrese sales@basemark.com.

Nyní má Basemark v portfoliu testy Basemark Metal, Basemark ES, Basemark X, Basemark OS a Browsermark.

Zdroj: TZ Basemark
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake
Společnost Intel nedávno vypustila do světa procesory generace Apollo Lake, čili nová slabá Pentia a Celerony navazující na Braswell. Nyní přichází Asus, který jeden z nich využívá na své nové základní desce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek