www.svethardware.cz
>
>
>
>

Battlefield 4 a AMD Mantle: až 45% nárůst výkonu?

Battlefield 4 a AMD Mantle: až 45% nárůst výkonu?
, , aktualita
Společnost AMD dnes vypustila do světa zprávu, která hovoří o velmi výrazném nárůstu výkonu ve hře Battlefield 4, a to díky API Mantle. Jak bylo rovněž uvedeno v aktualizované zprávě o APU Kaveri, potvrdilo se, že ty dostanou klíče k této hře zdarma.reklama
Tyto dvě zprávy spolu tedy úzce souvisí, protože Battlefield 4 je náročná hra, které by tak výrazný nárůst výkonu na moderních APU velmi pomohl. Jedná se tedy konkrétně o dva nejvyšší modely A10-7850K a A10-7700K, k nimž Origin klíče dostaneme.

AMD Mantle je konkurenční API, které tak soupeří s DirectX a OpenGL. Jde sice o otevřený standard, ale momentálně jej podporují pouze grafické karty AMD, čemuž se tedy nelze divit.

Dle nejnovější zprávy pak můžeme díky využití Mantle získat až 45 % výkonu navíc oproti DirectX, což tedy bylo měřeno na systému s AMD A10-7850K a Radeon R9 290X a právě s hrou Battlefield 4. To má být také prozatím jediná hra s podporou tohoto API. AMD dokonce tvrdí, že samotné APU A10-7850K dokáže Battlefield rozhýbat i na 1080p s dostatečným počtem FPS a také že Radeon R9 280X za 299 USD dokáže díky Mantle na hlavu porazit GeForce GTX 780 Ti s cenou 650 USD.

Uvidíme tedy až dle různých testů, co je na tom pravdy. Pokud výkonnostní nárůst bude skutečně velmi výrazný, pak se z Battlefield 4 jistě stane i důležité technologické demo, jež bude pádným argumentem k přesvědčení ostatních herních vývojářů k podpoře Mantle.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře