www.svethardware.cz
>
>

BBC začala blokovat VPN přístupy ke streamovací službě iPlayer

BBC začala blokovat VPN přístupy ke streamovací službě iPlayer
, , aktualita
Použití VPN sítí je oblíbená metoda, jak se dostat k obsahu, který je určen výhradně jen pro vybrané země. Britská televize BBC ale tomuto nyní udělala přítrž a začala blokovat VPN přístupy ke svým serverům.reklama
Streamovací služba BBC iPlayer je k dispozici pouze pro britské občany. Lidé z celého světla ale využívali britské VPN sítě, přes které přistupovali k serverům BBC jako by byli ve Spojeném království. To ale odporuje podmínkám této služby, a tak BBC začala blokovat přístupy z VPN sítí. Bohužel spolu s tím občas dochází i k odstřižení britských občanů na britských VPN sítích např. přes VPN svých zaměstnavatelů.


BBC iPLayer logo


BBC tvrdí, že zatím je pro ni těžké odlišit VPN používané k nelegálnímu sledování ze zahraničí a VPN používané v Británii např. z bezpečnostních důvodů. Postupně se ale na řešení tohoto problémů pracuje. Původně se hovořilo o tom, že v dalších zemích bude k dispozici mezinárodní verze iPlayeru, nicméně nyní se šušká spíše o tom, že vybrané programy BBC budou k dispozici na platformách jako je Netflix. Jak se situace vyvine, uvidíme v příštích měsících.

Zdroj: techradar.com, arstechnica.co.uk
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek