be quiet! Dark Rock Pro 3: chladicí monstrum

be quiet! Dark Rock Pro 3: chladicí monstrum
, , aktualita
Společnost be quiet! si připravila procesorový chladič, který vypadá velmi schopně. Jedná se o hi-endový model Dark Rock Pro 3, jehož vzhled dělá zvolenému jménu čest. Podívejme se na jeho design.reklama
Společnost be quiet! již poslala na trh nejeden výkonný chladič a má již s jejich výrobou řadu zkušeností. Její nový Dark Rock Pro 3 se řadí mezi věžovité modely využívající dvě pasivní části a také dva ventilátory.

Už na první pohled nás zaujme svým černě eloxovaným a poniklovaným tělem a mohutnými žebry, s nimiž ladí také drážky na lopatkách ventilátoru. Skládá se z celkem devadesáti hliníkových žeber, jež mají na sobě vyraženy výčnělky, velké hliníkové základny a dokonce sedmi 6mm duálních heatpipe.

Můžeme tedy očekávat velmi dobrý výkon, který zajistí také přední 120mm ventilátor a prostřední 135mm model, oba z řady SilentWings PWM. Ty mají tvořit maximální hluk na hladině 26,1 dBA. Celkové zpracování chladiče je poměrně jednoduché, ale jsou tu i nějaké ozdoby. Mezi ně patří žebra s nepravidelným tvarem poskládaná do skupinek po třech a pak také horní hliníkový kryt, jehož úkolem je pouze zakrýt nevzhledné konce heatpipe.

Dark Rock Pro 3 je určen pro procesory v socketech Intel LGA 775/1366/2011/1156/1155/1150 a AMD Socket 754/939/940/AM2(+)/AM3/FM1/FM2 a na trh dorazí již příští týden s cenou 80 euro.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější chladiče
reklama
Nejnovější články
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení
Microsoft dle aktuálních údajů v posledním půlroce značně pokročil v rozšiřování systému Windows 10. Z březnových 270 milionů instalací se postupně dostal až na dnešních 400 milionů. Znamená to, že W10 se rozšiřuje rychleji než kterýkoliv jeho předchůdce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře