www.svethardware.cz
>
>
>
>

Be quiet! Straight Power 10: 80 Plus Gold a dobré chlazení

Be quiet! Straight Power 10: 80 Plus Gold a dobré chlazení
, , aktualita
V Německu velmi oblíbený výrobce počítačových zdrojů be quiet! si připravil novou sérii Straight Power 10, která má zaujmout svou vysokou efektivitou a také designem přizpůsobeným co nejlepšímu chlazení.reklama
Počítačové zdroje Be quiet! Straight Power 10 mají tedy slušnou účinnost, a to až 93 %, za což si vysloužily označení 80 Plus Gold. A jako moderní zdroje využívají topologii Active Clamp + SR (Synchronous Rectifier) a tzv. DC-DC design, takže napětí 3,3 V a 5 V "výrábí" regulací hlavního 12V napětí, které u dnešních počítačových zdrojů představuje téměř veškerý podíl na celkovém výkonu. Však se využívá pro zásobení procesoru a grafické karty, čili dvou zdaleka nejvíce energeticky náročných komponent a zvláště u něj je tedy důležitá stabilita.

Za zmínku také stojí, že předchozí generace Straight Power E9 se prodávala velmi dobře, takže od nové série Straight Power 10 si be quiet! slibuje podobný úspěch. Zajistit to chce také upraveným chladicím systémem, který využívá 135mm ventilátor SilentWings 3 s ložisky Fluid Dynamic Bearing (FDB) a také prostou mřížku složenou z kovových drátků, která vypadá velmi pěkně.

Zdroje Silent Power 10 nabízí čtyři nezávislé +12V větve, tedy až na 400W model, který je má celkem tři. Samozřejmostí jsou různé ochrany proti přepětí, nadproudu, zkratu, přehřátí, zkratu, atd. Zdroje se budou lišit také tím, zda nabídnou pevně připájenou kabeláž nebo modulární kabeláž. V prvním případě to budou modely s výkonem 400, 500, 600 a 700 wattů a v druhém případě pak s výkonem 500, 600, 700 a 800 wattů. Nejdražší tedy bude modulární 800W model, který přijde na 149 euro a nejlevnější bude 400W s fixní kabeláží, který bude stát 70 euro.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější zdroje
reklama
Nejnovější články
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek