Be Quiet! uvádí svou první lepší PC skříň

Be Quiet! uvádí svou první lepší PC skříň
, , aktualita
Společnost Be Quiet! známe především jako výrobce počítačových zdrojů, jež jsou velmi populární u našeho západního souseda. Nyní tato firma přináší na trh svou první hi-end počítačovou skříň, Silent Base 800.reklama
Be Quiet! Silent Base 800 je jako správná "lepší" skříň připravena pro velké sestavy s mnoha komponentami, ovšem nejedná se o velký tower pro základní desky EATX či podobné. Určen je pro klasické základní desky formátů ATX, Micro-ATX nebo i Mini-ITX, ale jejich podpora je tu spíše jen do počtu. Nicméně i tak nám Silent Base 800 slibuje dost místa a k tomu i tichý provoz kombinovaný se silným chlazením.

Z mého subjektivního pohledu je velmi zdařilý i její celkový design, čili i vzhled. Ten kombinuje černou barvu a pak buď oranžové, stříbrné, nebo tmavě šedé doplňky, takže v tomto ohledu si budeme moci vybrat. Součástí designu také jsou různé panely, které kryjí nasávající ventilátory a najdeme je vepředu i v levé bočnici. A jak je vidět z fotografie dole, výrobce nezapomněl přední (i boční) panely vystlat zvuk pohlcujícím materiálem.

V předním panelu pak vidíme dva ventilátory Pure Wings 2 s vroubkovanými lopatkami a velikostí 140 mm. Vzadu je pak další stejného typu, alle velikosti 120 mm. Ve skříni jsou pak ještě další čtyři ventilátorové pozice, přičemž v levé bočnici by měl být pouze průduch s pozici pro volitelný 120mm ventilátor. Jde tak především o dvě horní 140mm pozice a jednu spodní. Výrobce nezapomněl ani na prachové filtry.

Uvnitř skříně Silent Base 800 se dále dle specifikací nachází tři pozice pro 5,25" zařízení, i když odkrytý přední panel ukazuje čtyři záslepky. Pro pevné disky jsou připraveny dvě odnímatelné klece, horní pro tři disky a spodní pro čtyři. V nich máme dvě 2,5" pozice pro SSD, přičemž dvě další SSD můžeme nainstalovat na tray z pravé strany.

Procesorový chladič může mít na výšku až 170 mm a pro grafické karty díky odnímatelným HDD šachtám v podstatě neexistuje omezení. Samozřejmostí je u takovéto skříně možnost instalovat radiátory vodního chlazení, a to od velikosti 120 mm do 280 mm (vepředu a nahoře). Rozměry této skříně jsou 495 x 266 x 559 mm (V x Š x H) včetně podstavců a hmotnost 9,3 kg. Be Quiet! ke stavbě použil především 0,7mm SECC.

Silent Base 800 bude na trhu k dispozici od 24. listopadu, čili od příštího ponděl, a to za cenu 119 euro s daní (cca 3300 Kč).

Zdroj: TZ Be Quiet!
Nejpopulárnější skříně
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek