www.svethardware.cz
>
>

Beam: počítačový projektor do žárovkové objímky

Beam: počítačový projektor do žárovkové objímky
, , aktualita
Beam Labs na Kickstarteru odhalily svůj nový projekt s prostým názvem Beam, pro nějž nyní shánějí finance. Beam je LED projektor s vlastními reproduktory a také rozhraním. Ve skutečnosti jde v podstatě o hotový počítač.reklama
Pro provoz počítačového projektoru Beam tak potřebujeme pouze žárovkovou objímku (popřípadě může pracovat i bez ní napojený přímo do sítě) a naproti ní pokud možno rovnou a volnou plochu, na niž se bude promítat obraz. Zařízení má být založeno na operačním systému Android a jeho hlavní výhodou je tedy provedení a možnost montáže třeba do lampičky, z níž si můžeme udělat malý domácí projektor, s jehož pomocí budeme koukat na filmy. Počítá se také s hraním her nebo komunikací přes Skype, pokud se tedy podaří k zařízení bezdrátově připojit příslušná kamera. Beam také má podporovat Airplay a Miracast.

Projektor Beam má také plnit různé úkoly pro usnadnění každodenních úkonů svého majitele. Může se třeba vždy v předem daný čas zapnout a na zeď promítnout nejnovější informace, tedy zprávy nebo informace ze sociálních sítí. Vedle toho jej můžeme třeba spárovat s Bluetooth reproduktorem, který když zapneme, tak se začne automaticky přehrávat přerušený film z Netflix či hudba z Google Play. Toto zařízení je také jako dělané pro IoT, takže by mohlo spolupracovat třeba s různými čidly, ale o tom se zpráva nezmiňuje.
Co se týče hardwarové výbavy, jde o LED projektor využívající celkem 12 diod, dále dva 2W reproduktory, rozhraní Wi-Fi 802.11n a Bluetooth 4.0, 8 GB interní paměti a vše řídí dvoujádrový procesor na 1,3 GHz (bezpochyby ARM). Projektor nabídne rozlišení 854 x 480 a životnost zdroje světla až 20.000 hodin. Pro ovládání můžeme využít aplikaci, která bude k dispozici na Google Play či Apple App Store, ovšem jinak budeme moci využít bezdrátovou klávesnici a polohovací zařízení.

Projekt na Kickstarteru má několik cílů. Pokud si u Beam Labs svůj projektor zamluví alespoň 800.000 lidí, všichni dostanou paměť se zvýšenou kapacitou na 16 GB. Pokud to bude ještě o 100.000 jednotek více, na výběr budou různobarevné přívodní kabely. Další stovka tisíc přinese různé barvy samotného zařízení a pokud bude dosaženo dvou milionů, pak má Beam dostat barevné LED s možností ovládání pomocí softwaru. Osobně jsem tedy nezjistil, k čemu konkrétně toto má být dobré.

Pokud si svůj Beam objednáte ihned, stanete se členem Founders Club a zaplatíte 349 USD, což je nejnižší částka, za niž dostanete výsledný produkt. Pak tu jsou jako obvykle i další nabídky, třeba pět kusů za 1950 USD a další. Pokud si počkáte na to, až bude Beam dostupný, což má být letos v říjnu, zaplatíte 399 USD. Projekt na Kickstarteru bude bezesporu úspěšný, protože potrvá ještě 33 dní a už se vybrala polovina z požadované částky 200.000 USD.

Zdroj: Kickstarter
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů