www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

BenQ BL2420PT: první 24" Quad HD s panelem AHVA

BenQ BL2420PT: první 24" Quad HD s panelem AHVA
, , aktualita
Společnost BenQ zařazuje do své nabídky monitor BL2420PT, který je založen na zbrusu novém panelu AU Optronics M238DAN01.0 typu AHVA. Ten nabídne rozlišení Quad HD a slibuje dobré zobrazení barev.reklama
Jedná se tedy o zajímavý monitor pro uživatele, kteří ještě nechtějí investovat do monitoru s rozlišením 4K, ale také nechtějí už dlouho používané Full HD. Mohou si tak vybrat nový BenQ BL2420PT, jenž využívá panel s rozlišením Quad HD, čili 2560 x 1440. Oproti Full HD tak získají o 77 procent pixelů, a tedy i pracovní plochy navíc.

Na tomto monitoru je unikátní, že jeho panel AU Optronics M238DAN01.0 má úhlopříčku 24" při rozlišení Quad HD, přičemž dnes si můžeme v českých obchodech koupit pouze 27" nebo 32" monitory s tímto rozlišením. Panel typu AHVA přitom nabídne široké pozorovací úhly a stoprocentní pokrytí barevného prostoru sRGB. Uživatelé editující video ocení také Rec. 709, který pokrývá gamut HDTV. Nativní kontrast je 1000:1, odezva 5 ms (GtG) nebo typická 14 ms, maximální jas 300 cd/m2, pozorovací úhly 178° v obou směrech a typická spotřeba 28 W. V pohotovostním režimu si vezme pouze 0,3 W.

BenQ také k monitoru dodá software Display Pilot, který dokáže jeho nastavení upravit v závislosti na aplikaci, kterou právě zobrazuje. Můžete si tak tvořit jeden profily třeba pro grafický editor a další pro textový editor. Co se týče stojanu, pak jak je z fotografií evidentní, ten nabídne možnost natočení, naklopení, nastavení výšky i funkci pivot.

Mezi rozhraní monitoru patří D-Sub, Dual Link DVI, Displayport 1.2, HDMI 1.4, sluchátkový výstup a linkový vstup, USB 2.0 hub a vedle toho také možnost montáže pomocí systému VESA a pár 1W reproduktorů. U monitorů BenQ je pak samozřejmostí pár funkcí Flicker-Free a Low Blue Light.

Zpráva se bohužel nezmiňuje o dostupnosti a ani o ceně, takže si počkejme.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek