www.svethardware.cz
>
>
>
>

BenQ BL3201PT: 32" a 4K monitor pro vážnou práci

BenQ BL3201PT: 32" a 4K monitor pro vážnou práci
, , aktualita
Společnost BenQ dnes oficiálně uvedla na náš trh nový monitor BL3201PT, který je určen především pro CAD/CAM aplikace. Nabídne přitom velkou 32" obrazovku a na ní rozlišení 4K, čili 3840 x 2160.reklama
Pracovní plocha monitoru BenQ BL3201PT je tedy velmi velká, a to jak z hlediska rozlišení i prosté velikosti použitého panelu. Jedná se o vedoucí model série BL, který byl dle výrobce navržen především pro pracanty využívající CAD/CAM aplikace, pracující s grafikou, videem a 3D animačním softwarem.

Je tedy zřejmé, že v tomto případě nepůjde o panel typu TN. Máme zde něco lepšího, a to 10bitový panel IPS slibující stoprocentní pokrytí barevného prostoru sRGB. Vedle toho si budeme moci zapnout i speciální režimy (CAD/CAM, Animation), zapnout funkci obraz v obraze (PIP), obraz vedle obrazu (PBP) a využívat software Desktop Partition pro "snadné rozdělení obrazovky".

Dále BenQ nezapomněl na ochranu zraku a přihodil BenQ Flicker-free a Low Blue Light a samozřejmostí je flexibilní stojan s možností natočení, naklopení, nastavení výšky a funkcí pivot. Jas si budeme moci upravovat sami, nebo to nechat na automatice využívající senzor okolního osvětlení. Co se týče rozhraní, pak v nabídce jsou dva porty HDMI 1.4, Diplay Port 1.2, mini Diplay Port a rozhraní DVI-DL. Vedle toho tu je i čtečka karet a hub s celkem pěti porty USB 3.0.

BenQ BL3201PT lze zakoupit za doporučenou koncovou cenu 24 990 Kč s DPH (na Slovensku 899 euro).

Zdroj: TZ BenQ

BenQ BL3201PT
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek