www.svethardware.cz
>
>
>
>

BenQ Eye-care monitor pro šetření zraku

BenQ Eye-care monitor pro šetření zraku
, , aktualita
BenQ představil novou řadu monitorů Eay-care, která je optimalizována, aby co nejméně zatěžovala lidský zrak. Disponuje tak např. technologiemi Flicker-free a Low Blue Light módy, které optimalizují barevné podání.reklama
Společnost BenQ rozšířila nabídku svých monitorů o novou řadu Eye-care, které byly vyvinuty tak, aby co nejméně zatěžovaly lidský zrak. Jednou z technologií je Flicker-free, která se snaží odstranit blikání LED diod. Tam může docházet k jemnému blikání např. při změnách úrovní jasu, obnovování obrazu nebo přenosu signálu pomocí starších rozhraní a kabelů. Monitory Eye-care jsou optimalizovány tak, aby toto nežádoucí blikání eliminovaly.

Dále jsou zde čtyři módy Low Blue Light, které optimalizují použití modrého barevného spektra. První režim je určen pro čtení, kdy má simulovat skutečný list papíru. Jas, ostrost a kontrast jsou upraveny a modré barevné spektrum potlačeno o 70 %. Kancelářský režim pro běžné pracovní úkoly pak snižuje modré spektrum o 60 %, čímž snižuje únavu a zvyšuje produktivitu.

Režim práce na internetu s důrazem na přesné barevné podání snižuje barevné spektrum o 50 % při současné snaze o zachování přesných barev. Jako poslední je tu multimediální režim určený např. pro prohlížení fotografií a multimédia, který redukuje modré spektrum o 30 %.

Zdroj: TZ BenQ
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře