www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

BenQ GW2765HT: WQHD a IPS pro domácnosti

BenQ GW2765HT: WQHD a IPS pro domácnosti
, , aktualita
Společnost BenQ zařazuje do své nabídky pro náš trh připravila nový monitor určený běžným uživatelům do domácnosti. Jedná se o 27" GW2765HT, který je vybaven obrazovkou IPS s rozlišením WQHD.reklama
LCD monitor BenQ GW2765HT se tedy nezařazuje do široké skupiny domácích monitorů s velkou obrazovkou, ale stále s rozlišením Full HD. Na svých 27" tedy nabídne rozlišení WQHD, což je 2560 x 1440 a poměr stran 16:9, přičemž se jedná o obrazovku typu IPS. Vypadá to tedy na dobrou volbu, která však bohužel nebude nejlevnější. BenQ stanovil doporučenou koncovou cenu na 10.990 Kč s DPH a 399 euro.

Monitor je konkrétně vybaven osmibitovým panelem IPS, jenž dokáže pokrýt 100 % barevného prostoru sRGB, jeho pozorovací jsou 178 ° v obou směrech, statický kontrast je 1000:1 a pak tu máme BenQ Flicker-free proti blikání LED podsvícení monitoru a BenQ Low Blue Light, redukující vyzařování škodlivého modrého světelného spektra.

Mezi rozhraní monitoru patří D-Sub, DVI-DL, HDMI i DisplayPort a nechybí tu ani flexibilní stojan s funkcí Pivot, nastavením výšky až o 130 mm nebo možností otočení a naklopení. Alternativou jsou systémy VESA .

Zdroj: TZ BenQ
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu" Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu"
Společnost Google pro svou službu Translate připravila nový překladový systém GNMT, o němž říká, že výrazně sníží počet chyb. Google dokonce uvádí, že se úroveň překladu systému GNMT blíží tomu, čeho jsou schopni lidé.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek