www.svethardware.cz
>
>
>

BenQ ukázal 35" zahnutý monitor s obnovovací frekvencí 144 Hz

BenQ ukázal 35" zahnutý monitor s obnovovací frekvencí 144 Hz
, , aktualita
BenQ je zavedeným výrobcem na poli monitorů. Nyní však přišel s prvním zahnutým modelem, BenQ XR3501, který má obnovovací frekvenci 144 Hz. Vypadá to, že se hráči konečně dočkali i zajímavého zakřiveného monitoru pro akční hry.reklama
Novinka od společnosti BenQ zaujme především hráče, velká 35" úhlopříčka je totiž zahnutá a lze ji pěkně propojit i s dalšími stejnými monitory. Navíc se jedná o první 144Hz zahnutou úhlopříčku, takže je monitor pro FPS nebo závodní hry jako stvořený.

Důležité je i rozlišení, které se zastavilo na 2560×1080 px, což je výška Full HD, ale monitor má strany poměru 21:9, což zaručuje lepší FOV ve hrách. Odezva se zastavila na hodnotě 12 ms a grey-to-grey odezva na 4 ms.

BenQ u svého nového modelu použilo panel typu AMVA, který má sice pomalejší odezvu než IPS, ale má znatelně lepší kontrast, věrné podání barev (to ale záleží i na výrobci) a pochopitelně netrpí IPS Glow. Kontrast se vyšplhal na velmi slušných 2000:1 - IPS monitory mají reálně okolo 1000:1.

Dobré jsou i pozorovací úhly 178°/178°. Monitor disponuje hned několika porty, kterými jsou DisplayPort 1.2, mini DisplayPort 1.2 a 2× HDMI 1.4. S takovými parametry jde nahoru i cenovka, která v případě BenQ XR3501 vyšplhala až na necelých 24 700 Kč bez DPH. Monitor je každopádně již teď dostupný v Severní Americe, ohledně dostupnosti v Evropě nepadlo ani slovo, ale BenQ zde své monitory pravidelně přiváží.


Technické specifikace:
  • Úhlopříčka: 35"
  • Panel: AMVA 8-bit RGB
  • Rozlišení: 2560×1080
  • Horizontalní/vertikální pozorovací úhly: 178°/178°
  • Kontrastní poměr: 2000:1
  • Odezva: 12 ms
  • Odezva grey-to-grey: 4 ms
  • Obnovovací frekvence: 144 Hz
  • Porty: DisplayPort 1.2, mini DisplayPort 1.2, 2× HDMI 1.4
  • Cena: 999 dolarů (24 681 Kč)

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář