www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

BenQ XL2420G: hybridní LCD s G-Sync

BenQ XL2420G: hybridní LCD s G-Sync
, , aktualita
Společnost BenQ si na letošní podzim chystá nový herní monitor XL2420G, u něž zdůrazňuje Hybrid Engine, který prý má kombinovat technologii NVIDIA G-Sync s tím nejlepším, co nabízí technologie firmy BenQ. A co to je?reklama
Nový monitor BenQ XL2420G se tedy chystá na podzimní vypuštění na trh, takže jej na tru ještě nejhledejme. Mělo by jít o vůbec první monitor značky BenQ, který využije technologii G-Sync od firmy NVIDIA. BenQ přitom dle vlastních slov nechtěl prostě jen vyrobit monitor s G-Sync, a tak se snaží nabídnout něco navíc. Tím má být právě onen Hybrid Engine, takže o co jde?

V podstatě to není nic světaborného, jde jen o možnost přepnout mezi režimem G-Sync a klasickým režimem určeným pro hry, které G-Sync nepodporují. V prvním režimu G-Sync zajistí okamžité zobrazení scény v momentě, kdy ji GPU vykreslí a její synchronizaci s obnovovací frekvencí monitoru, aby ten neukazoval roztrhaný obraz. To je dobře známé.

Klasický režim, čili Proprietary Classic Mode, využívá technologie firmy BenQ, a to redukci rozmazaného obrazu (Motion Blur Reduction), nabídku obnovovacích frekvencí 100, 120 a 144 Hz (Gaming Refresh Rate Optimization Management), dále Black eQualizer pro zjasnění tmavých scén nebo Smart Scaling, S Switch, Display Pilot, atd. BenQ také slibuje, že podsvícení nebude poblikávat a unavovat tím oči.

Co se týče samotného displeje, jde o 24" úhlopříčku, odezvu 1 ms GtG a LED podsvícení. Více toho zatím známo není, ale můžeme předpokládat, že půjde o panel typu TN s rozlišením 1920 x 1080.

Zdroj: TZ BenQ
Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek